Bulgária majdnem hatalmasat segített Szoboszlaiéknak

A montenegrói labdarúgó-válogatott házigazdaként a 96. percben szerzett góllal 2-1-re legyőzte Bulgáriát a magyar érdekeltségű G csoportban az Európa-bajnoki selejtezők vasárnapi játéknapján.

Stefan Savic az első félidő ráadásában szerzett vezetését a hazaiaknak (1-0), majd a hazaiaktól Igor Vujacicot az 58. percben kiállították. Az emberelőnyben lévő bolgárok előbb kihagytak egy büntetőt – az MTK korábbi kapusa, Milan Mijatovic védett -, majd a 79. percben Preszlav Borukov révén egyenlítettek (1-1).

A győztes gólt Stevan Jovetic szerezte a 96. percben (2-1).

Sikerével a montenegrói együttes 8 pontnál jár, de így is csak a csoport harmadik helyén áll, miután Szerbia – Mitrovic mesterhármasával – 3-1-re győzött Litvániában.

A csoportot a magyar válogatott vezeti, de ugyanúgy 10 pontja van, mint a szerbeknek.

G csoport, 6. forduló
Montenegró – Bulgária 2-1 (1-0)
gól: Savic (45+1.), Jovetic (96.), illetve Borukov (79.)

Litvánia – Szerbia 1-3 (1-3)
gól: Paulauskas (45.), illetve Mitrovic (21., 32., 43.)

Írország – Hollandia 1-2 (1-1)

Az állás: 1. Franciaország 15 pont/5 mérkőzés, 2. Görögország 9/5 (10-5), 3. Hollandia 9/4 (8-5), 4. Írország 3/5, 5. Gibraltár 0/5.

E csoport:
Albánia – Lengyelország 2-0 (1-0)
Feröer-szigetek – Moldova 0-1 (0-0)

Az állás: 1. Albánia 10 pont/5 mérkőzés, 2. Csehország 8/4 (7-2), 3. Moldova 8/5 (5-5), 4. Lengyelország 6/5, 5. Feröer-szigetek 1/5.

H csoport:
Finnország – Dánia 0-1 (0-0)
Kazahsztán – Észak-Írország 1-0 (1-0)
San Marino – Szlovénia 0-4 (0-2)

Az állás: 1. Szlovénia 13 pont (13-6), 2. Dánia 13 (12-5), 3. Finnország 12 (11-4), 4. Kazahsztán 12 (9-5), 5. Észak-Írország 3, 6. San Marino 0.