94. percben kapott gól miatt szórt el értékes pontokat az Eb-selejtezős riválisunk

Filip Filipovic/Getty Images

A montenegrói válogatott 2-2-es döntetlent játszott Litvániában az Európa-bajnoki selejtezők 5. fordulójában.

A gól nélküli első félidő után felpörögtek az események, mert Nikola Krstovic lesgólja után egy szép beadásból megszerezte a vezetést az első négy meccsén egy pontot gyűjtő hazai csapat.

Nem sokáig örülhettek azonban a litvánok, mert Krstovic nyolc perccel később egalizált egy parádés kapáslövéssel.

Ezzel még mindig jól járt volna a magyar és a szerb válogatott is, mert mindkét csapat 7-7 ponttal áll a csoportban, Montenegró nem tudta volna megelőzni a két nemzetet. Csakhogy Stefan Savic a 90. percben betuszkolta a győztesnek tűnő találatot egy szöglet után.

Litvánia azonban foggal-körömmel küzdött csütörtök este, aminek a 94. percben meg is lett az eredménye, Fedor Cernych egy kibrusztolt labdát egyből tekert a kapu bal oldalába.

Ezzel Litvánia megszerezte második pontját a csoportban, miközben Montenegró Magyarország és Szerbia mögött maradt a csoportban.