Anglia hét gólig meg sem állt, Franciaország emberelőnyben is csak egyig jutott

Chris Brunskill/Fantasista/Getty Images

Az angol labdarúgó-válogatott a vártnál sokkal simábban, 7-0-ra verte hétfőn Észak-Macedóniát az Európa-bajnoki selejtezők negyedik fordulójában.

A több topligás játékossal felálló egy északmacedón csapat már félidőben is 3-0-s hátrányba került, az angol csapat pedig nem állt le és végül hétig meg sem állt. Harry Kane kettő, Bukayo Saka pedig élete első mesterhármasát szerezte, sőt betalált a csereként beálló Kalvin Phillips is, aki a BL-győztes Manchester Cityben 600 percet sem töltött pályán, sem gólja, sem gólpassza nem volt a legutóbbi szezonban.

Senki másnak nem volt ilyen sima meccse – Írország is csak 3-0-ra verte Gibraltárt –, még Törökország is beérte 2-0-val Wales ellen, pedig emberelőnyben büntetőt is rontott. Mindezekből kiderül, több rendkívül izgalmas összecsapást is hozott a játéknap, Románia például 2-0-s hátrányból is visszajött Svájc vendégeként  úgy, hogy a 90 és a 92. percben talált be és csípett el egy pontot.

Kazahsztán 88. perces góllal verte meg Észak-Írországot, amivel zsinórban harmadik Eb-selejtezőt nyerte meg és csoportmásodik, mivel eközben Dánia és Szlovénia nem bírt egymással (1-1).

Franciaország Kylian Mbappé tizenegyesével győzte csak le Görögországot, pedig húsz percig emberelőnyben is játszott. A Szusza Ferenc Stadionban rendezett Fehéroroszország-Koszovó összecsapás 2-1-gyel zárult, akárcsak az Izrael-Andorra találkozó.

Európa-bajnoki selejtező, 4. forduló

B csoport:

Franciaország-Görögország 1-0 (0-0)
Írország-Gibraltár 3-0 (0-0)

Az állás: 1. Franciaország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Görögország 6/3, 3. Írország 3/3 (4-3), 4. Hollandia 3/2 (3-4), 5. Gibraltár 0/4

C csoport:

Anglia – Észak-Macedónia 7-0 (3-0)
Ukrajna-Málta 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Anglia 12 pont/4 mérkőzés, 2. Ukrajna 6/3, 3. Olaszország 3/2 (3-2), 4. Észak-Macedónia 3/3 (4-11), 5. Málta 0/4

D csoport:

Törökország-Wales 2-0 (0-0)
korábban: Örményország-Lettország 2-1 (1-0)

Az állás: 1. Törökország 9 pont/4 mérkőzés, 2. Örményország 6/3, 3. Horvátország 4/2 (3-1), 4. Wales 4/4 (4-7), 5. Lettország 0/3

H csoport:

Észak-Írország – Kazahsztán 0-1 (0-0) Szlovénia-Dánia 1-1 (1-1)
Finnország-San Marino 6-0 (2-0)

Az állás: 1. Finnország 9 pont (10-3), 2. Kazahsztán 9 (8-4), 3. Dánia 7 (7-5), 4. Szlovénia 7 (5-4), 5. Észak-Írország 3, 6. San Marino 0

I csoport:

Fehéroroszország-Koszovó 2-1 (0-0) Izrael-Andorra 2-1 (1-0) Svájc-Románia 2-2 (2-0)

Az állás: 1. Svájc 10 pont, 2. Románia 8, 3. Izrael 7, 4. Koszovó 3 (3-4), 5. Fehéroroszország 3 (4-10), 6. Andorra 1