Egy pályára rohanó szurkoló felemelte Cristiano Ronaldót

Diogo Cardoso/DeFodi Images via Getty Images

Hibátlanul menetel a portugál válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozatban. A portugálok a harmadik találkozójukon sem kaptak gólt, és mivel már tizenhármat szereztek, stabilan vezetik a J csoportot. Ezúttal Bosznia-Hercegovinát verték 3-0-ra.

A meccset végigjátszó – ezúttal gólt nem szerző – Cristiano Ronaldo egyik rajongója beszaladt a pályára, leborult a támadó előtt, majd felkapta és megemelte.

Ezután még elszaladt a biztonságiak elől, és bemutatta Ronaldo gólörömét az oldalvonalnál.

A belga válogatott hazai pályán döntetlent játszott az osztrákokkal. Ezzel a vendégek maradtak az F csoport élén azzal, hogy az első két meccsüket megnyerték.

A skót válogatott a hajrában fordítva győzött Oslóban a norvég csapat ellen. Erling Haaland büntetőjével a hazaiak jutottak vezetéshez a 61. percben, de a vendégek a 87.-ben, majd a 89.-ben is gólt szereztek, ezzel begyűjtötték a három pontot, és harmadik mérkőzésükön a harmadik győzelmüket aratva az élen állnak az A csoportban.

Magyarország is pályára lépett a játéknapon, Marco Rossi csapata 0-0-át játszott Podgoricában.

Eb-selejtezők

A csoport:
Ciprus-Georgia 1-2 (1-1)
Norvégia-Skócia 1-2 (0-0)
Az állás: 1. Skócia 9 pont/3 mérkőzés, 2. Georgia 4/2, 3. Spanyolország 3/2, 4. Norvégia 1/3, 5. Ciprus 0/2

F csoport:
Belgium-Ausztria 1-1 (0-1)
Azerbajdzsán-Észtország 1-1 (0-1)
Az állás: 1. Ausztria 7 pont/3 mérkőzés, 2. Belgium 4/2, 3. Svédország 3/2, 4. Észtország 1/2 (2-3), 5. Azerbajdzsán 1/3 (2-10)

J csoport:
Izland-Szlovákia 1-2 (1-1)
Portugália – Bosznia-Hercegovina 3-0 (1-0)
Luxemburg-Liechtenstein 2-0 (0-0)
Az állás: 1. Portugália 9 pont, 2. Szlovákia 7, 3. Luxemburg 4, 4. Bosznia-Hercegovina 3, 5. Izland 3, 6. Liechtenstein 0

E csoport:
Albánia-Moldova 2-0 (0-0)
Feröer-szigetek – Csehország 0-3 (0-2)
Az állás: 1. Csehország 7 pont/3 mérkőzés, 2. Lengyelország 3/2, 3.  Albánia 3/2, 4. Moldova 2/3, 5. Feröer-szigetek 1/2