Ez az igazi dráma, 94. perces gól döntött a feljutásról

A Cagliari labdarúgócsapata vasárnap 1-0-ra nyert a Bari ellen, ezzel feljutott a Serie B-ből az élvonalba.

Az első mérkőzés 1-1-re végződött, így aztán a visszavágón kellett eldönteni, ki jut föl. Sokáig úgy tűnt, hogy a visszavágón sem lesz döntés, míg el nem jött a 94. perc. Ekkor Gabriele Zappa kiosztott egy kötényt, a beadására pedig kellőképpen erőszakosan érkezett Leonardo Pavoletti és a Serie A-ba lőtte csapatát.

Eközben érzelmekben gazdag meccsen küzdött a bentmaradásért a Spezia és a Hellas Verona. A két csapat egyaránt 31-31 ponttal végzett a Serie A-ban, az egymás elleni találkozón viszont sokkal jobb volt a veronaiak helyzetkihasználása, így már félidőben 3-1-re megléptek. Az sem segített, hogy Davide Faraoni a 68. percben kiütötte a kapuba hulló labdát, amiért piros lapot kapott, mert a tizenegyest kivédte a szenzációsan védő Lorenzo Montipó, így a Spezia esett ki az élvonalból.