A Real Madrid után a Sevillát is elintézte a katalán kiscsapat

Fran Santiago/Getty Images

Újabb komoly skalpot gyűjtött be a spanyol élvanalbeli Girona labdarúgócsapata, miután hétfő este 2-0-ra legyőzte a Sevillát.

A katalán klub sikersztorija volt, hogy Valentín Castellanos négy góljának hála 4-2-re legyőzte a Real Madridot a korábbi fordulóban. A Sevilla ugyan bukdácsol a La Ligában, a kerete mégis a bajnokság legjob 5-6 csapata közé sorolná, sőt az Európa Ligában már az elődöntőben jár.

Ez azonban nem hatotta meg a Gironát, a 23. percben Juanpe bravúros mozdulattal lőtt kapásból a hálóba egy bal oldalról lőtt szögletet.

A második félidőben Castellanos villant meg újra, egy hatalmas kavarodást követően.

Győzelmével a Girona még mindig öt pontra van a nemzetközi kupaindulást érő helyektől, de ha nem is ér oda, már így is elismerésre méltóan szerepelt. A Sevilla veresége miatt 11. helyen maradt a tabellán.