Mindent elkövetett a ManUnited, hogy kiessen az Európa Ligából

CRISTINA QUICLER / AFP

Egy hete elképesztően balszerencsés volt a Manchester United, amely az Európa Liga-negyeddöntő első mérkőzésén ugyan a 84. percben még 2-0-ra vezetett a Sevilla ellen, végül két öngól miatt be kellett érnie a 2-2-es végeredménnyel.

A helyzet a spanyolországi visszavágóra sem javult, a 8. percben Maguire a saját 16-osánál eladta a labdát, en-Nesziri pedig nem hibázott (1-0).

Hogy már első félidőben nem lett 2-0, azt a VAR-nak köszönhették az angolok, egy újabb buta labdaeladást követően ugyanis Ocampos talált be, de végül a játékvezető les miatt érvénytelenítette.

Ami késik, nem múlik, a második félidőt góllal kezdte a Sevilla: Rakitic jobb oldali szögletét követően Badé válláról furcsa ívben hullott a labda De Gea kapujába (2-0).

A vendégek impotens játéka miatt már eldőlt korábban a párharc, de azért De Gea még rátett egy lapáttal, a kaputól 25 méterre elpattant tőle a labda, en-Nesziri ezt is beverte (3-0).

A Sevilla elődöntőbeli ellenfele a Juventus lesz, miután a torinói egygólos siker után Lisszabonban 1-1-es döntetlent harcolt ki.

A nyolcaddöntőben a Ferencvárost búcsúztató Leverkusen a hazai 1-1-et követően kiválóan játszott a belga Royal Union Saint-Gilloise vendégeként, és 4-1-re győzött. A németek az EL egyenes kieséses szakaszában mindhárom idegenbeli mérkőzésüket megnyerték.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók

Sevilla (spanyol) – Manchester United (angol) 3-0 (1-0)
gól: en-Nesziri (8., 81.), Badé (47.)
továbbjutott: a Sevilla, 5-2-vel.

Sporting (portugál) – Juventus (olasz) 1-1 (1-1)
gól: Edwards (20., 11-esből), illetve Rabiot (9.)
továbbjutott: a Juventus 2-1-gyel.

Union Saint-Gilloise (belga) – Bayer Leverkusen (német) 1-4
gól: Terho (64.), illetve Diaby (2.), Bakker (37.), Frimpong (60.), Hlozek (79.)
továbbjutott: a Leverkusen 5-2-vel.

AS Roma (olasz) – Feyenoord (holland) 4-1 (0-0, 2-1, 3-1) – hosszabbítás után
gól: Spinazzola (60.), Dybala (89.), el-Shaarawy (101.), Pellegrini (109.), illetve Igor Paixao (80.)
továbbjutott: az AS Roma 4-2-vel.