Itt a bombameglepetés: Skóciában égett meg a spanyol válogatott

Ian MacNicol/Getty Images

Az Európa-bajnoki selejtezők egyik legnagyobb meglepetéseként Skócia 2-0-ra legyőzte Spanyolországot kedd este.

A meccs rögtön hazai góllal indult, miután minden balszerencsésen alakult a spanyoloknak. Pedro Porro csúszott el a védelem jobb oldalán, Andrew Robertson pedig a második hullámban érkező Scott McTominay-hez passzolt. A Manchester United játékosának lövése úgy pattant meg egy védőn, hogy a kapust is becsapta.

Félidőben a megsérülő bíró helyét a negyedik számú játékvezető vette át, így már ő adhatta meg McTominay második találatát, miután egy ellentámadás végén bevágta a kipattanót a jobb alsó sarokba.

Erőlködtek a spanyolok, de hiába cserélt ötöt is Luis de la Fuente, a vendégek játéka borzalmasan akadozott, sokszor egyszerű passzokat sem sikerült a társakhoz adni.

Komoly gólhelyzetet sem alakított ki Spanyolország, így 2014 után először kapott ki Eb-selejtezőn.

McTominay egyébként az első mérkőzésen Ciprus ellen is duplázni tudott, így már négy találatnál jár a selejtezők során. A nap további mérkőzésein Horvátország kényelmes játékkal 2-0-ra győzött Törökországban, míg Svájc 3-0-val intézte el Izraelt. Némi meglepetésnek mondható, hogy Andorra elvitt egy pontot Koszovóból és Norvégia is 1-1-et játszott Georgiával.

Európa-bajnoki selejtező, 2. forduló

A csoport:
Skócia-Spanyolország 2-0 (1-0)
Georgia-Norvégia 1-1 (0-1)

Az állás: 1. Skócia 6 pont/2 mérkőzés, 2. Spanyolország 3/2, 3. Georgia 1/1 (1-1), 4. Norvégia 1/2 (1-4), 5. Ciprus 0

D csoport:
Törökország-Horvátország 0-2 (0-2)
Wales-Lettország 1-0 (1-0)

Az állás: 1. Horvátország 4 pont/2 mérkőzés (3-1), 2. Wales 4/2 (2-1), 3. Törökország 3/2, 4. Örményország 0/1 (1-2), 5. Lettország 0/1 (0-1)

I csoport:
Svájc-Izrael 3-0 (1-0)
Románia-Fehéroroszország 2-1 (2-0)
Koszovó-Andorra 1-1 (0-0)

Az állás: 1. Svájc 6 pont (8-0), 2. Románia 6 (4-1), 3. Koszovó 2, 4. Andorra 1 (1-3), 5. Izrael 1 (1-4), 6. Fehéroroszország 0