Rangadót vesztett Manchesterben, mély gödörbe került a Newcastle

Paul ELLIS / AFP
Sorozatban ötödik bajnokiján maradt nyeretlen, és egymás után harmadik tétmérkőzését veszítette el a Newcastle United labdarúgócsapata, amely a Premier League 26. fordulójának egyik rangadóján 2-0-ra kikapott a Manchester City vendégeként.

November elejétől január végéig tartotta harmadik helyét a Premier League-ben a Newcastle United labdarúgócsapata, amely az elmúlt másfél hónapban komoly gödörbe került. A január 15-i, Fulham elleni győzelem óta ugyanis nem sikerült három pontot szereznie egy bajnokin: csak döntetlenre futotta erejéből a Crystal Palace (0-0), a West Ham United (1-1) és a Bournemouth (1-1) ellen, majd hazai pályán 2-0-ra kikapott a Liverpooltól.

A múlt héten elveszítette a Ligakupa-döntőt a Manchester United ellen, ezúttal pedig – zsinórban harmadszor 2-0-ra elbukva – a Manchester Citytől szenvedett vereséget.

A 15. percben szereztek vezetést a hazaiak, Phil Foden kapott labdát a 16-os jobb sarkánál, gyorsan lendületet szerzett, és ziccerig rohant (1-0).

A három pont sorsa a 67. percben dőlt el, amikor Bernardo Silva 15 méterről, estében, ballal kilőtte a bal sarkot (2-0).