Hihetetlen meccsen nyert a 9 másodperc után hátrányba kerülő Arsenal

Glyn KIRK / AFP)
Az éllovas Arsenal 0-2-ről 3-2-re fordítva nyert vendége, a Bournemouth ellen az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának szombati játéknapján.

Rémálomszerűen kezdődött a mérkőzés a hazaiak számára, mert úgy kerültek hátrányba kilenc másodperc elteltével, hogy játékosai labdába sem értek.

Phillip Billing gólja a második leggyorsabb (9.11 másodperc) a Premier League történetében, csupán Shane Long (Southampton, a Watford ellen 2019 áprilisában) előzi meg alig nyolc másodperces (7.69 mp) teljesítményével.

Ezt követően a hazaiak hatalmas fölényben játszottak, de a Bournemouth kapujában a brazil Neto több nagy védést is bemutatott. Sőt, a vendégek az 57. percben Marcos Senesi fejesével már kettőre növelték előnyüket (0-2).

13 perccel később már egyenlő volt az állás: Thomas Partey a 62. percben szépített, Ben White pedig a 70. percben egyenlített (2-2).

A hajrában az Arsenal a korábbinál is nagyobb rohamokat vezetett a győzelemért – Bukayo Saka egy ízben a keresztlécet is eltalálta –, végül a hatperces hosszabbítás lejárta után, a 98. perc elején a csereként beállt Reiss Nelson bombájával kicsikarta a 3-2-es győzelmet.

A londoniak előnye így továbbra is öt pont a tabella élén.

A Chelsea Wesley Fofana találatával nyert a Leeds United ellen: a londoniak 396 perc elteltével találtak be újra és öt nyeretlenül megvívott bajnokit követően tudtak ismét győzni.