José Mourinho csapata remekelve sem tudta megállítani a Napolit

Francesco Pecoraro / Getty Images

Az AS Roma labdarúgócsapata kikapott 2-1-re Nápolyban, a Serie A 20. fordulójában.

Victor Osimhen szerzett vezetést a 17. percben, miután mellre vett egy beadást két védő szorításában, majd a léc alá bombázott. Ezután a fővárosiak nagyot küzdöttek az egyenlítésért, több komoly helyzete is volt a rómaiaknak. Végül a 75. percben összejött az egyenlítés, egy jobb szélről középre kanyarított labdát ért el Stephan El Shaarawy a hosszú kapufától pár lépésre, amit a kapuba perdített. Ez sem volt elég a sikerhez, mert tíz perccel később Giovanni Simeone egy lefordulás után lőtte ki a bal fölső sarkot.

A hatvanadik születésnapját három nappal korábban ünneplő José Mourinho a vereség dacára nagyon elégedetten nyilatkozott a látottakról.

„Ha van olyan meccs, amikor vereséget követően is önbizalmat meríthetünk magunknak, akkor ez volt az. Ellenünk szenvedett legjobban a Napoli, a hihetetlen atmoszférájú stadionja időnként üresnek hatott, mert rájuk ijesztettünk. Osimhen gólja után 10-15 percig meginogtunk, de ezt leszámítva mi irányítottunk, magasan letámadtuk őket, sok elszórt labdát visszaszereztünk és jól védekeztünk.

Előfordult már, hogy úgy nyertünk meccset, hogy nem érdemeltünk győzelmet, most viszont úgy kaptunk ki, hogy megérdemeltük volna a győzelmet

– mondta Mourinho.

A portugál edző azt is elmesélte, hogy még a találkozó előtt a Napoli edzője, Luciano Spalletti meglepte egy születésnapi ajándékkal, amit nagyon nagyra becsült. Szintén szóba került a távozását kérő Nicolo Zaniolo egészségügyi helyzete, róla annyit mondott Mourinho, hogy „a család azokat támogatja, akik a család tagjai akarnak lenni”.

Sikerével a Napoli továbbra is 13 ponttal előzi az Intert, a Lazio pontvesztése miatt pedig már 15 pontra került az éllovastól, mint az Atalanta és a Milan.