Elég lett volna az első négy percet és a hosszabbítást lejátszani a Dortmund meccsén

Hasan Bratic / dpa Picture-Alliance via AFP

A Borussia Dortmund a 93. percben szerzett góllal 2-1-re legyőzte a házigazda Mainzot a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szerdai játéknapján.

Gyors gólváltást követően – a negyedik percben már 1-1 volt az állás – sokáig úgy tűnt, marad a döntetlen, de az utolsó pillanatok még tartogattak izgalmat: egy szöglet után a hererákból felépült Sebastian Haller gólpasszából Giovanni Reyna megszerezte a vendégek győztes találatát.

A Mainz immár hat meccs óta nyeretlen, a Dortmund pedig második idei mérkőzését is megnyerte.

A forduló előtt második Eintracht Frankfurt döntetlent játszott a negyedik Freiburg otthonában. A hazaiaknál nem lépett pályára a sérüléssel bajlódó Sallai Roland. A döntetlennel a Frankfurt visszacsúszott a negyedik pozícióba, a Freiburg pedig jelenleg a hatodik.

Schäfer András csapata, az Union Berlin fordított és nyert a Werder Bremen vendégeként, s ezzel – a bajnokság félidejében – már második a címvédő Bayern München mögött. A magyar válogatott játékos a 83. percben, csereként állt be, addigra már kialakult a végeredmény.

A Bayer Leverkusen sorozatban ötödik sikerét aratta a Bochum legyőzésével.