Négy piros lap és 100. perces gól – ez lehet az év egyik legőrültebb meccse

Több hatalmas fordulat után alakult ki a végeredmény.

Rendkívül eseménydúsra sikerült a vasárnap lejátszott Zira-Kapaz mérkőzés az azeri élvonalban.

A hazai csapat tíz perc alatt vezetést szerzett, ezután viszont 12 perc alatt feje tetejére állt a mérkőzés. Előbb Coshqun Dinijev csúszott be meggondolatlanul, amiért a videobíró segítségével piros lapot kapott, majd Nemanja Andjelkovic rúgta hasba a gólhelyzetben kilépni igyekvő támadót, így ő is mehetett zuhanyozni idő előtt. A Kapaz ezt kihasználva fordítani tudott és 2-1-es vezetéssel vonult félidőre.

Térfélcsere után jött az újabb csavar a meccsben, Elchin Alicanovot szándékos kezezésért kiállította a játékvezető, majd a 91. percben Giorgi Kantaria is begyűjtött egy piros lapot, így aztán kilenc-kilenc játékosa maradt mindkét csapatnak. A slusszpoén pedig a Ziráé lett, a 102. percben kiegyenlített, így lett 2-2 a végeredmény.