Nemzetközi foci bajnokok ligája

Szoboszlaiék elverték a Realt, kiesett a Juve, gálázott a PSG

JAN WOITAS / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Május óta először kapott ki a Real Madrid labdarúgócsapata, amely 20 veretlen tétmérkőzés után Lipcsében kapott ki 3-2-re a Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában, így Szoboszlai Dominikék jó helyzetbe kerültek a továbbjutást illetően. A H csoportban negyedszer is elbukott, így kiesett a Juventus, a PSG viszont hét gólt szerezve kiütötte a Maccabi Haifát.

Az E csoportban a Chelsea Salzburgban győzött 2-1-re, ezzel bebiztosította a továbbjutását. Az AC Milan is nyerő helyzetbe hozta magát a zágrábi 4-0-s kiütéses győzelemmel, jövő szerdán egypontos előnyről várhatja a Salzburgot.

40 veretlen meccs után kapott ki otthon a Salzburg, továbbjutott a Chelsea
Legutóbb 2021. február 18-án a Villarreal tudott tétmeccsen nyerni a Red Bull Arenában.

Az F csoportban az RB Leipzig nagyszerű játékkal – soraiban Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkel – 3-2-re verte a Real Madridot úgy, hogy egy pillanatig sem volt kérdéses a győzelme.

A németek Gvardiol fejesével és Nkunku bombagóljával már a 18. percben 2-0-ra vezettek, de akár még két gólt beverhettek volna, ám Nkunku nem találta el az üres kaput, Szoboszlai lövését pedig védte a madridi kapus. Az első félidő hajrájában ugyan Vinícius Junior szépített (2-1), de a fordulás után Werner belőtte a harmadik lipcsei gólt, Rodrygo a 93. percben csak szépíteni tudott büntetőből (3-2).

A másik mérkőzésen a Celtic 1-1-re végzett a Sahtarral, így az ukránok még reménykedhetnek a továbbjutásban, az utolsó fordulóban pályaválasztóként a lipcseiek ellen kell nyerniük.

A G csoportban nem bírt egymással a Dortmund és a Manchester City, ezzel az angolok megnyerték a csoportot, mert egymás elleni eredménnyel biztosan jobbak lesznek a németeknél, akik a második helyen jutnak tovább

A H csoportban nem történt meglepetés, egy gólokban gazdag mérkőzésen a Juventus 4-3-ra kikapott a Benficától, és mivel ez már a negyedik veresége volt, elbúcsúzott a folytatástól. A másik mérkőzésen a Paris Saint-Germain gálajátékkal 7-2-re kiütötte a Maccabi Haifát, Mbappé és Messi kettő-kettő gólt szerzett, de egyszer Neymar is betalált.

Bajnokok Ligája, 5. forduló

E csoport
Dinamo Zagreb (horvát) – AC Milan (olasz) 0-4 (0-1)
gól: Gabbia (39.), Leao (49.), Giroud (59.), Ljubicic (69., öngól)

Salzburg (osztrák) – Chelsea (angol) 1-2 (0-1)
gól: Adamu (49.), illetve Kovacic (23.), Havertz (64.)

A csoport állása: 1. (és nyolcaddöntős) Chelsea 10 pont, 2. AC Milan 7, 3. Salzburg 6, 4. Dinamo Tagreb 4

F csoport
Celtic Glasgow (skót) – Sahtar Donyeck (ukrán) 1-1 (1-0)
gól: Jakumakisz (34.), illetve Mudrik (58.)

RB Leipzig (német) – Real Madrid (spanyol) 3-2 (2-1)
gól: Gvardiol (13.), Nkunku (18.), Werner (81.), illetve Vinicius Junior (44.), Rodrygo (94., 11-esből)

A csoport állása: 1. (és nyolcaddöntős) Real Madrid 10 pont, 2. RB Leipzig 9, 3. Sahtar Donyeck 6, 4. Celtic Glasgow 2

G csoport
Borussia Dortmund (német) – Manchester City (angol) 0-0

Sevilla (spanyol) – FC Köbenhavn (dán) 3-0 (0-0)
gól: en-Nesziri (61.), Isco (88.), Montiel (92.)
piros lap: Hocsolava (95., FC Köbenhavn)

A csoport állása: 1. (és nyolcaddöntős) Manchester City 11 pont, 2. (és nyolcaddöntős) Borussia Dortmund 8, 3. Sevilla 5, 4. FC Köbenhavn 2

H csoport
Paris Saint-Germain (francia) – Maccabi Haifa (izraeli) 7-2 (4-1)
gól: Messi (20., 45.), Mbappe (32., 64.), Neymar (35.), Goldberg (67., öngól), Soler (84.), illetve Seck (38., 50.)

Benfica (portugál) – Juventus (olasz) 4-3 (3-1)
gól: Silva (17.), Joao Mario (28., 11-esből), Rafa Silva (35., 50.), illetve Kean (22.), Milik (77.), McKennie (79.)

A csoport állása: 1. (és nyolcaddöntős) Paris Saint-Germain 11 pont (14-6), 2. (és nyolcaddöntős) Benfica 11 (10-6), 3. Juventus 3 (8-11), 4. Maccabi Haifa 3 (6-15)