Schäferék a Dortmundot is legyőzték, Sallaiékat kiütötte a Bayern

Andreas Gora / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

A Schäfer Andrással felálló listavezető Union Berlin 2-0-ra legyőzte otthon a Borussia Dortmundot a német labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Liverpoolban elbukott, már nem veretlen a Manchester City
Az Arsenal szerencsével, de nyert, és magabiztosan áll az élen.

A magyar válogatott középpályást a 88. percben cserélték le, a mérkőzést a kétgólos Janik Haberer döntötte el.

A sérült Sallai Rolandot nélkülöző, a forduló előtt második helyen álló Freiburg súlyos, 5-0-s vereséget szenvedett a Bayern München otthonában, a bajorok ezzel meg is előzték a riválist. A hazaiak a 13. percben Serge Gnabry révén szerzett vezetést, aki jól érkezett egy kipattanóra (1-0). A 33. percben a kameruni Eric Maxim Choupo-Moting növelte az előnyt (2-0). A második félidő elején Leroy Sané gyönyörű gólt szerzett, három perccel később Sadio Mané már 4-0-ra alakította az állást, az 5-0-s végeredményt Marcel Sabitzer a 80. percben állította be.

A Köln 3-2-re nyert a vendég Augsburg ellen, amely ezt megelőzően négy mérkőzésén három győzelmet és egy döntetlent jegyzett.

Bundesliga, 10. forduló

Union Berlin – Borussia Dortmund 2-0 (2-0)
gól: Haberer (8., 21.)

Köln – Augsburg 3-2 (0-1)
gól: Tigges (47., 81.), Huseinbasic (61.), illetve Niederlechner (14.), Caligiuri (69.)

Bayern München–Freiburg 5-0 (2-0)
gól: Gnabry (13.), Choupo-Moting (33.), Sané (53.), Mané (56.), Sabitzer (80.)