Nemzetközi foci bajnokok ligája

Haaland félelmetes formában, átgázolt a Milanon a Chelsea, Messi és Zubkov is látványos gólt szerzett

Matthew Ashton - AMA/Getty Images
A Manchester City és a Chelsea gálázott, a Real Madrid hozta a kötelezőt, végre nyert a Juventus, a PSG ugyanakkor először botlott. A szerdai Bajnokok Ligája-eredmények.

Egyoldalú mérkőzésen győzte le a Chelsea az AC Milant a szerdai Bajnokok Ligája-játéknap rangadóján, így megszerezte az első győzelmét és feljött az E csoport második helyére.

Pedig a meccs elején még a sérülés miatt több alapemberét nélkülöző olaszok nyomták meg, de aztán egy szöglet utáni kavarodás végén Fofana megszerezte a vezetést a Chelsea-nek, innentől kezdve a londoniak uralták a játékot – igaz, Kepának volt egy nagy bravúrja a szünet előtt. A második félidő elején viszonylag gyorsan jött az újabb hazai találat, ezzel pedig a lényegi dolgok el is dőltek, és a Chelsea helyzeteit elnézve már csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség. James bombázott még a felső sarokba a szélről, amivel kialakult a 3-0-s végeredmény.

Ezt a csoportot egyébként meglepetésre az eddig veretlen Salzburg vezeti, amely korábban a Dinamo Zagrebet győzte le.

Az F csoportban a Real Madrid brazil támadóinak köszönhetően elég hamar kétgólos előnybe került, Rodrygo és Vinícius Jr. Még az első fél órában betalált, viszont még a félidő hajrájában szépített a Sahtar a korábbi ferencvárosi Zubkov látványos találatával. A második félidőben egy-egy komolyabb lehetőség volt, de a Real végül behúzta a győzelmet és nem faragott rá arra, hogy a jó kezdés után visszaengedte a meccsbe ellenfelét. Zubkov 69 percet játszott, míg a 67. percben a korábbi fehérvári Petrjak állt b a vendégcsapatba. A madridi csapat hibátlanul áll az élen.

Zubkov gólja:

Ebben a csoportban korábban az RB Leipzig Szoboszlai Dominik gólpasszának is köszönhetően győzte le 3-1-re a Celticet. A találkozó elején súlyos térdsérülést szenvedett Gulácsi Péter, a magyar kapusra hosszú kihagyás vár.