Hiába fordított kétgólos hátrányról, ismét nem nyert a Liverpool

Lindsey Parnaby / AFP

A Brighton 3-3-as döntetlent játszott a Liverpool otthonában az angol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati játéknapján.

Elvesztette veretlenségét az Union Berlin, újabb pofont kapott a Dortmund
Három magyarral soraiban ütötte ki ellenfelét a Leipzig.

A belga Leandro Trossard duplájával a 18. percben már két góllal vezetettek a vendégek, de Roberto Firmino még az első félidőben szépített, a második félidő elején pedig egyenlített.

A nagy fordulat is bekövetkezett, hiszen a 63. percben a Liverpool hatodik szögletét követően a brigtoni kapus saját játékosára, Adam Websterre ütötte a labdát, amely bepattant (3-2). Hogy a vége mégis 3-3 lett, arról Trossard gondoskodott, a 83. percben beverte harmadik gólját is.

A Chelsea már a hetedik percben hátrányba került a Crystal Palace otthonában, de a csereként beállt Conor Gallagher kilencvenedik percben szerzett góljával végül sikerült nyernie.

Az éllovas Arsenal 3-1-re verte a Tottenhamet az észak-londoni rangadón. A hazaiak a huszadik percben jutottak előnyhöz Partey révén, de tizenegy perccel később Kane büntetőből egyenlített. A második játékrész elején Jesus találatával megint a hazaiak vezettek, majd Emerson Royal 62. percben, durvaság miatt bekövetkezett kiállítása után Xhaka egyértelművé tette az Arsenal sikerét.

A Tottenham 13 veretlen bajnoki után kapott ki ismét.