Nemzetközi foci bajnokok ligája

Haaland olyan gólt rúgott a Dortmundnak, hogy Zlatan Ibrahimovic is megirigyelné

Alex Livesey - UEFA/UEFA via Getty Images

Élete egyik legnagyobb gólját lőtte Erling Braut Haaland a Bajnokok Ligája keddi játéknapján.

A Manchester City hátrányba került, miután Jude Bellingham a tizenhatos bal sarkáról kilőtte a hosszú fölső ficakot. Ezzel vezetett is a német csapat a félidőben, azonban a hazaiak nyomása góllá érett, a 80. percben John Stones átlövésből egyenlített. A győztes gólra csak három percet kellett várni, Cancelo beívelésére akrobatikus mozdulattal érkezett Haaland, a levegőben úszva, szinte a kapunak háttal lőtt a hálóba. Ezután sportszerűen nem is ünnepelt egykori klubja ellen.

Szintén fordítani tudott a PSG, amely a Maccabi Haifa vendégeként került hátrányba, de Lionel Messinek hála még az első félidőben egyenlíteni tudott. Ezzel egyébként 18. BL-szezonjában lőtt gólt az argentin szupersztár, amire még senki sem volt képes. A győztesnek tűnő gólt Kylian Mbappé szerezte a 69. percben, amikor Messi pazar kiugratása után lőtte ki a bal alsó sarkot, de a 88. percben Neymar is betalált, így az ő érdemévé vált a végeredmény beállítása.