Nemzetközi foci bajnokok ligája

Ősszel még a Real Madridot verte, most alig jutott tovább a BL-ben

Sergei GAPON / AFP

A cseh Viktoria Plzen kettős győzelemmel jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójából. A csehek múlt héten, a párharc első mérkőzésén 2-1-re győztek Helsinkiben, majd a keddi visszavágón házigazdaként 5-0-ra nyertek.

A Fradi edzője szerint egy hete kiderült, mit eredményezhet öt perc kihagyás
Csercseszov szerint megfelelő játékosai vannak ahhoz, hogy fordítsanak a Slovan ellen.

Ellenfelük a következő körben az előző idényben csoportkörös moldovai Sheriff Tiraspol lesz, amely a szlovén NK Maribort búcsúztatta. Az első meccsen nem született gól, a visszavágót pedig a guineai Momo Yansane 88. percben szerzett találatával a hazai pályán játszó Sheriff nyerte meg, amely tavaly ősszel a későbbi BL-győztes Real Madrid otthonában is győzni tudott.

Érdekesség, hogy a Sheriff egy körrel korábban ugyanígy jutott tovább a bosnyák Zrinjski ellen.

Az örmény Pjunik a múlt héten, a párharc első mérkőzésén, hazai pályán 1-0-ra kikapott a luxemburgi F91 Dudelange csapatától, de a keddi visszavágón idegenben 4-1-re győzött. A következő ellenfele a szerb Crvena zvezda lesz.

Gyurcsó Ádám csapata, a ciprusi AEK Larnaca nem jutott tovább, mert a dán Midtjylland elleni párharc keddi visszavágója ugyanúgy 1-1-es döntetlennel zárult, mint az első mérkőzés. A hosszabbításban nem született gól, a tizenegyes-párbajt pedig 4-3-ra a vendég dánok nyerték. Gyurcsó kezdő volt, a 83. percben lecserélték.

A Dinamo Zagreb idegenbeli győzelemmel jutott tovább, a horvátok a múlt héten, a párharc első mérkőzésén házigazdaként 2-2-es döntetlent játszottak az északmacedón KF Skupi csapatával, a keddi, idegenbeli visszavágót viszont 1-0-ra megnyerték. A Dinamo következő ellenfele az ír Shamrock Roverst búcsúztató bolgár Ludogorec lesz.

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, visszavágó

Viktoria Plzen (cseh) – Helsingin JK (finn) 5-0 (3-0)
továbbjutott: a Viktoria Plzen, kettős győzelemmel, 7-1-gyel.

Sheriff Tiraspol (moldovai) – NK Maribor (szlovén) 1-0 (0-0)
továbbjutott: a Sheriff Tiraspol 1-0-s összesítéssel.

AEK Larnaca (ciprusi) – Midtjylland (dán) 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 3-4
továbbjutott: a Midtjylland (2-2), tizenegyesekkel.

Dudelange (luxemburgi) – Pjunik Jereván (örmény) 1-4 (1-1)
továbbjutott: a Pjunik 4-2-es összesítéssel.

KF Skupi (északmacedón)-Dinamo Zagreb (horvát) 0-1 (0-0)
továbbjutott: a Dinamo Zagreb 3-2-es összesítéssel.

Shamrock Rovers (ír)-PFC Ludogorec (bolgár) 2-1 (1-0)
továbbjutott: a Ludogorec 4-2-es összesítéssel.