Lewandowski: Nem akarnak megtartani, én pedig nem szeretnék maradni

Thomas Hiermayer/vi/DeFodi Images via Getty Images

Hétfőn sajtótájékoztatón jelentette be Robert Lewandowski, hogy távozik a Bayern Münchentől.

Az én korszakom véget ért a Bayernnél. Nem látom lehetségesnek, hogy folytassam a klubnál. A Bayern egy komoly egyesület, úgy gondolom, nem akarnak megtartani engem, én pedig nem szeretnék maradni. A legjobb megoldás az átigazolás, remélem, nem akadályoznak meg ebben

– közölte a 33 éves világklasszis.

A 129-szeres válogatott lengyel csatár 2014-ben ingyen igazolt a Borussia Dortmundtól a bajorokhoz, ahol a klub történetének egyik legeredményesebb játékosa lett: 374 tétmérkőzésen lépett pályára, ezeken 344 gólt szerzett és 72 gólpasszt adott. Számos egyéni elismerése mellett nyolcszor nyert Bundesligát, egyszer pedig a Bajnokok Ligáját is megnyerte a csapattal. Nem csak ő távozik a támadósorból, a Bayern bejelentette Corentin Tolisso távozását is.

Sajtóértesülések szerint Lewandowski következő állomáshelye az FC Barcelona lehet, a katalánoknak azonban körülbelül 30 millió eurót kellene áldozni a játékosra, akinek jövő nyárig szól a szerződése Münchenben.