Thomas Tuchel többet beszélt a Chelsea-meccs előtt történtekről, mint a győzelmükről

Szombaton a Chelsea úgy nyert 4-0-ra idegenben a Burnley ellen, hogy a félidőben még 0-0 volt az állás, aztán a 47. és a 69. perc között négyszer is betaláltak. A londoniak edzője, Thomas Tuchel a mérkőzést követő nyilatkozatában azonban többet beszélt a nulladik perc előtt történtekről, mint magáról a meccsről – számolt be a bbc.com.

Az orosz-ukrán háború kitörése óta a Premier League klubjai a béke mellett és a megszállás ellen demonstrálnak (fura válaszként Kínában nem közvetítik az angol első osztály mérkőzéseit). Így történt ez szombaton is. Ám a Turf Moon stadion nézőinek egyperces tapsa közben néhány Chelsea-szurkoló Roman Abramovicsot  éltette, a nevét skandálta, mivel a korábbi orosz tulajdonos szerda este bejelentette, hogy a kialakult politikai és gadasági helyzet miatt 19 év után eladja a klubot.