Depay higgadtsága győzelmet hozott a Barcának

JOSE JORDAN / AFP

Sorozatban 11. bajnokiján is veretlen maradt az FC Barcelona, amely a La Liga 27. fordulójában Memphis Depay hajrában szerzett tizenegyesével 2-1-re győzött az Elche otthonában.

Mélyrepülés miatt kirúgták Uzuni edzőjét
Robert Moreno utódja az idény végéig Ruben Torrecilla lett.

Az első félidőben a Barcelona hagyott ki óriási helyzeteket Ousmane Dembélé és Frenkie de Jong révén, de Édgar Badía kapus bravúrt bravúrra halmozott. Ezek után meglepetésre az Elche szerzett vezetést a 44. percben: Pedri úgy szerelt, hogy az ellenfelét indította, Fidel pedig balról kilőtte a bal alsó sarkot (1-0).

A második félidőben folytatódott a Barca-nyomás, a 61. percben Ferrán Torres egyenlített, hogy nem tudott vezetést szerezni a katalán csapat, annak továbbra is a kiválóan védő Badía volt az oka.

A hajrában aztán ő sem tehetett semmit, Antonio Barragán az alapvonalnál könyökkel mentett szögletre, a bíró visszanézte az esetet és megítélte a jogos büntetőt, amit Memphis Depay csodálatosan felhelyezett a bal felső sarokba (1-2).

La Liga, 27. forduló

Elche – FC Barcelona 1-2 (1-0)
gól: Fidel (44.), illetve F. Torres (61.), Depay (84., 11-esből)

Cádiz – Rayo Vallecano 2-0 (0-0)
gól: Álcaraz (55.), Idrissi (63.)

Celta Vigo – Mallorca 4-3 (2-1)
gól: Galhardo (13.), D. Suárez (25.), Aspas (61., 90+6., a másodikat 11-esből), illetve G. González (17.), Aidoo (49., öngól), S. Sevilla (87., 11-esből)
piros lap: Hugo Mallo (Celta Vigo, 86.)

Betis – Atlético Madrid 1-3 (1-1)
gól: Tello (45.), illetve Joao Félix (2., 61.), Lemar (80.)