A sokat szidott Dembélé óriásit focizott csereként beállva

Pau BARRENA / AFP

A Barcelona 4-0-ra győzött az Athletic Bilbao ellen a La Liga 26. fordulójában.

A meccsen folytatódott Aubameyang nagy sorozata, a gaboni csatár Piqué kapufán landoló fejese után a leggyorsabban kapcsolt, és ezzel legutóbbi három tétmeccsén már ötödször volt eredményes.

A második félidő közepén beállt a nemrég még gyakorlatilag létszámfelettinek tituált Dembélé, aki komoly teljesítményt nyújtott: előbb rúgott egy látványos gólt a rövid felsőbe,

majd gólpasszt osztott ki két holland társának, Luuk de Jongnak

és Depaynak.

Dembélé az első Barcelona-játékos lett a 21. században, aki csereként beállva három gólban vállalt szerepet egy spanyol bajnokin.

A Barcelona kezd jól kinézni, a csapat az elmúlt három hétben harmadszor jutott el legalább négy gólig (Atlético Madrid ellen 4-2, Valencia ellen 4-1, az EL-ben a Napoli elleni visszavágón 4-2, és most 4-0).