Alexis Sánchez duplája tartja életben Chile vb-reményét

Javier Mamani/Getty Images

Chile kedd este 3-2-re legyőzte Bolíviát a világbajnoki selejtezők 16. fordulójában.

Alexis Sánchez szerezte a mérkőzés első gólját szabadrúgásból, amire egy szögletnek hála jött a bolíviai válasz még az első félidő derekán. Térfélcsere után nagyon sokáig úgy tűnt, hogy 1-1 marad a végeredmény is, de az utolsó 15 percben óriási iramot diktáltak a csapatok. A 77. percben Nunez talált be kapásból, miután az ellenfél védelme teljesen elcsúszott, majd Sánchez forgolódott jól egy ellentámadás végén és a jobb alsóba lőtt. Ezután viszont percekkel jött a szépítés fejesből. Az őrült hajrá azonban több gólt már nem hozott.

Nagyon kellett ez a siker Chilének, mivel él még a vb-szereplés reménye még akkor is, ha Uruguay, Peru és Ecuador is győzni tud szerdán.