Nagyon csalódott lehet a Liverpool

Paul ELLIS / AFP

A Liverpool otthon gól nélküli döntetlent játszott a 24. perctől emberhátrányban lévő Arsenallal az angol labdarúgó Ligakupa elődöntőjének első felvonásán, csütörtökön.

Tényleg kell a 20-25 gólos csatár a bajnoki címhez?
Javában zajlik a januári átigazolási időszak, és ilyenkor gyakran elhangzik: „Pont egy 20-25 gólos csatár hiányzik az igazi sikerekhez”. Annak járunk utána, mekkora ennek a klisének a valóságtartalma.

A vendégektől Granit Xhaka kapott piros lapot az első félidő közepén, de hiába játszott végig óriási mezőnyfölényben a Liverpool, képtelen volt gólt lőni a londoniaknak.

Az Arsenal a 71. percben lőtt először kapura, de Bukayo Saka gyenge kísérlete nem tette igazán próbára Alisson kapust. A hajrában még Minamino Takumi hagyott ki nagy hazai helyzetet, a vége maradt a 0-0, a visszavágóra jövő csütörtökön az Emirates Stadionban kerül sor.

A párharc továbbjutója a Chelsea-vel találkozik február 27-én a fináléban, amelyet a Wembley Stadionban rendeznek.