Nemzetközi foci bajnokok ligája

Szoboszlai pontot mentett a Leipzignek a PSG ellen

FRANCK FIFE / AFP
A Bayern München és a Juventus után újabb csapat jutott tovább a bajnokok ligájában: a B csoportban a Liverpool is hibátlan mérleggel és behozhatatlan pontelőnnyel áll az élen.

Az A csoportban az volt a kérdés, a PSG ellen életben tartja-e reményeit az RB Leipzig, a három magyart is soraiban tudó német csapat ugyanis az első három fordulóban pontot sem tudott szerezni.

Tokmac: Itthon van esélyünk a Celtic ellen
A Fradi csatára szerint a szélsővédői miatt játszik különleges futballt a csütörtöki ellenfél.

Gulácsi Péter és Willi Orbán a kezdőben kapott helyet, és a lipcseiek nagyszerűen kezdtek, hiszen a 8. percben Silva beadását Nkunku bólintotta a hálóba (1-0).

Sőt, két perc múlva ismét ő került ziccerbe, de Hakimi buktatta, tizenegyes. A labda mögé Silva állt, de lövését a jobbra vetődő Donnarumma kiütötte. Lehet, a kétgólos előny megnyugtatta volna a hazaiakat, és elbizonytalanította volna a vendégeket, így viszont a szerepek felcserélődtek.

A 21. percben Mbappé adott középre, Wijnaldum pedig kilőtte a jobb alsó sarkot (1-1).

A 39. percben ismét a holland középpályás villant, második fejes gólját ugyan az asszisztens lesnek látta, a VAR azonban nem (1-2). A hajrában még Gulácsi mutatott be egy bravúrt, amikor Di María ziccerét a léc fölé tolta.

A második félidő közepén jött Szoboszlai Dominik is, aki a 72. percben ziccert hibázott, majd a hajrában egy újabb tizenegyest magára vállalva pontot mentett csapatának (2-2).

A lipcseieknek a nyolcaddöntőbe jutásra már nincs esélyük, de az Európa Ligában folytathatják még a nemzetközi szereplésüket, ha megelőzi a belga Club Brugge-t.

A csoport másik mérkőzésén a Manchester City ugyan az első félidőben még 1-1-es döntetlenre állt a Club Brugge-zsel, végül 4-1-re győzve kiharcolta a három pontot.