Nemzetközi foci bajnokok ligája

Ilyen bravúrra eddig csak az Arsenal volt képes a BL-ben

Paul ELLIS / AFP

Óriási bravúrt hajtott végre a Manchester United, amely egy rossz kezdés és 0-2 után megfordította az eredményt az Atalanta elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

Félidőben még kettővel égett, Ronaldo fejesével mégis nyert a BL-ben a United
A sztárcsapatok hozták a meccsüket, de hiba lenne azt gondolni, hogy ez mindenkinek simán ment.

A vendégek Mario Pasalic és Merih Demiral találatával az 54. percig kétgólos előnyben voltak, akkor Marcus Rashford szépített, majd a 75. percben Harry Maguire egyenlített, a 81. percben pedig Cristiano Ronaldo győztes gólt fejelt.

A statisztikák szerint a ManUnited harmadszor cselekedte meg, hogy kétgólos hátrányról fordított egy Bajnokok Ligája-összecsapáson. Ennél többre egy csapat sem volt képes korábban, Az Arsenal is három ilyen esetet tud felmutatni.

Az Atalanta is bravúrt ért el azzal, hogy a 28. percben már 2-0-ra vezetett, ennél gyorsabban csak egy csapat, a portugál Braga volt képes erre, de 2012 októberében hiába volt kétgólos előnyben már húsz perc után, ugyanúgy 3-2-es vereséget szenvedett.