Nemzetközi foci bajnokok ligája

Félidőben még kettővel égett, Ronaldo fejesével mégis nyert a BL-ben a United

Paul ELLIS / AFP

A Manchester United kétgólos hátrányból fordítva győzte le az Atalantát a Bajnokok Ligája-csoportkör harmadik fordulójában. A többi sztárcsapat is hozta a meccsét, igaz ez nem mindenhol volt egyértelmű.

Nyert a Barca, de még így is fütyültek a drukkerek
Gerard Piqué egy klubrekordot azért megdöntött, de még így sem túl fényes a Barcelona helyzete a csoportban.

A Manchester United a hétvégén a Liverpool ellen játszik rangadót a Premier League-ben, így Ole Gunnar Solskjaer érezhetően arra a meccsre is tartalékolt az összeállításkor, nem kezdett például Pogba az angol csapatban. A United nem kezdett rosszul, és voltak is nagy helyzetei az első félidőben, a gólokat azonban az Atalanta lőtte: előbb Pasalic a 15., majd Demiral a 29. percben. Utóbbinak a félidő végén ráadásul volt egy gyönyörű becsúszó szerelése Rashford ellen a tizenhatoson belül.

A drukkerek füttyszóval küldték az öltözőbe a manchesteri csapatot.

A manchesteriek nagyon bekezdtek a második félidőben, Ronaldónak már a 48. percben ziccere volt (a kapusba lőtte), de aztán nem sokkal később Rashford szépített, a hosszú alsót lőtte ki. A lendület kitartott, ismét csak pár perc telt el, amikor McTominay közeli próbálkozása a kapufáról pattant ki.

Solskjaer beküldte az utolsó bő húsz percre Pogbát és Cavanit is, de nem sokkal később az Atalantának volt két nagy lehetősége, De Gea védett mindkétszer látványos mozdulattal. Összejött aztán az egyenlítés a Manchesternek, egy szöglet után szerezte vissza a labdát a hazai csapat, Maguire elöl maradt, Fernandes passza megtalálta őt a hosszú oldalon, a csapatkapitány pedig nem hibázott.

És még mindig nem volt vége, egyre inkább úgy tűnt, hogy itt lesz még gól, és azt alighanem a Manchester United szerzi. Így is lett, Cristiano Ronaldo fejese döntött a 81. percben.

Egymást követő harmadik BL-meccsén volt eredményes, ez legutóbb 2007-ben sikerült egy United-játékosnak – akkor is Cristiano Ronaldónak.

Közben a csoport másik mérkőzésén a Villarreal 4-1-re verte a Ferencvárost a főtáblától elütő Young Boyst.