Josep LAGO / AFP

Nyert a Barca, de még így is fütyültek a drukkerek

Megvan a Barcelona első győzelme a Bajnokok Ligája-szezonban, a csapat a Dinamo Kijevet verte meg 1-0-ra. A meccs egyetlen gólját Gerard Piqué szerezte,

a félig telt Camp Nouban pedig többször is fütyült a közönség.

Két 3-0-s vereséggel kezdte a Barca a csoportkört, és bár összességében nem játszott jól a Kijev elleni első félidőben sem, gólt végre sikerült szereznie: egy középre ívelt labdánál Piqué maradt üresen és közelről a hálóba lőtt. Ezzel 34 évesen és 260 naposan ő lett a klub történetének legidősebb gólszerzője a sorozatban.

Ronald Koeman vélhetően nem volt elégedett a látottakkal, kettőt is cserélt a szünetben, beállt Coutinho és Fati is – utóbbi majdnem látványos gólt szerzett már az 53. percben némi dekázás után. A meccs képe nem nagyon változott, az ukránok sokáig csak elvétve lépték csak át a felezővonalat, bár veszélyt nem jelentettek a hazai kapura. Azonban a Barca sem volt képes lezárni a mecset, csak kósza kísérletei voltak, így érkezett Sergio Agüero is a 75. percben.