Nemzetközi foci bajnokok ligája

Lionel Messi lemondott a mesterhármasról, a Liverpool a szezon meccsén nyert Madridban

Herman Dingler/BSR Agency/Getty Images
Szenzációs játéknapot hozott a Bajnokok Ligája kedden, a PSG-RB Leipzig és az Atlético Madrid-Liverpool mérkőzéseken is öt gól esett, míg Belgiumban a Manchester City, Ukrajnában pedig a Real Madrid lőtt egymaga egy ötöst. A nap meglepetését mégis az Ajax hozta össze.

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 3-2-re kapott ki a Paris Saint-Germain vendégeként. Kylian Mbappé szerzett vezetést a párizsiaknak, amire André Silva válaszolt. Térfélcsere után indult be igazán a meccs, előbb Nordi Mukiele fejezett be egy tökéletes beadást, majd Lionel Messi rúgott gólt egy bután eladott labdát követően. A németek nagyon küzdöttek a győzelemért, de végül egy újabb baki miatt Messi panenkázott be egy tizenegyest Gulácsinak, a hajrában pedig Mbappé is lőhetett egy büntetőt, de a francia támadó az égbe lőtte.

Messitől így is igazán nagy gesztus volt, hogy lemondott a mesterhármasról. A vereségről viszont nem kellett, a PSG veretlenül vezeti az A csoportot.

Szintén nagy izgalmakat hozott az Atlético Madrid-Liverpool meccs, amelyen Mohamed Szalah szólója és Naby Keita hatalmas kapáslövése negyedóra alatt kétgólos előnybe hozta az angolokat. Csakhogy rákapcsolt a spanyol csapat és Antoine Griezmann egy közeli okos belsőzéssel, majd egy Virgil van Dijk mellől elengedett lövéssel egyenlített szünetre.