Óriási meccsen fordított a Milan, már nem veretlen az Inter

Giuseppe Maffia / NurPhoto / NurPhoto via AFP

A címvédő Inter elveszítette veretlenségét az olasz bajnokságban, miután a 8. fordulóban 3-1-re alulmaradt a Lazio vendégeként.

Topligás bajnokcsapatot is felfalna a szaúdi kisgömböc
Olasz lapértesülések szerint a szaúdiak Newcastle után Milánóba is betennék a lábukat.

Pedig a milánóiak Ivan Perisic büntetőjével már a 12. percben előnybe kerültek (0-1), de a hazaiak egy kezezés miatt megítélt tizenegyesből egyenlítettek Ciro Immobile révén (1-1).

Beindult a Lazio, előbb a 81. percben egy szép akció végén Immobile lövését még bravúrral védte Samir Handanovic, de a kipattanóra Felipe Anderson jókor érkezett (1-2).

A 3-1-es végeredményt Sergej Milinkovic-Savic állította be a ráadásban.

A városi rivális AC Milan is közel állt az első vereséghez, ugyanis a Verona az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, de még a 76. percben is vezetett. Végül Kessié büntetőjét követően a veronai védő, Günter öngólja eldöntötte a mérkőzést.

Serie A, 8. forduló

Lazio – Internazionale 3-1 (0-1)
gól: Immobile (64., 11-esből), F. Anderson (81.), Milinkovic-Savic (90+1.), illetve Perisic (12., 11-esből)

Spezia – Salernitana 2-1 (-1)
gól: Strelec (51.), Kovalenko (76.), illetve Simy (39.)

AC Milan – Verona 3-2 (0-2)
gól: Giroud (59.), Kessié (76., 11-esből), Günter (78., öngól), illetve Caprari (7.), Barák (24., 11-esből)