Szoboszlai szupercsereként vezette győzelemre a Leipziget

JAN WOITAS / dpa-Zentralbild / dpa Picture-Alliance via AFP

A Hertha elleni múlt heti kiütéses győzelem után a Bochumot 3-0-ra győzte le az RB Leipzig a német labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának szombati játéknapján.

Ismét elbukott a Hertha, Sallaiék még mindig veretlenek
Marco Reus klubtörténelmet írt a Borussia Dortmundban.

A lipcseiek nem a legjobb hangulatban készülhettek, hiszen kedden, hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedtek a Club Brugge csapatától a Bajnokok Ligájában.

Gulácsi Péter a kezdőcsapatban kapott helyet, Willi Orbán betegség miatt nem lépett pályára, míg a Bochumnál Novothny Soma nem volt a keretben. Ami a harmadik lipcsei magyart, Szoboszlai Dominiket illeti, a kispadon kezdett, és a 69. percben, gól nélküli döntetlennél állt be André Silvával együtt.

Jesse Marsch edző minden bizonnyal élete egyik legjobb cseréjét hajtotta végre, ugyanis a két játékos első labdaérintésre összehozta a vezető gól: Szoboszlai bal oldali szögletét André Silva közelről fejelte a hálóba (1-0).

Ezt követően Christopher Nkunku duplázott, beállítva a 3-0-s végeredményt.