OSCAR DEL POZO / AFP

Bár lehet, megkönnyebbült Ronald Koeman és a Barcelona labdarúgócsapata, hogy a klubelnök Joan Laporta nem akarja meneszteni a gyengébb szereplés ellenére, de ettől még nem szabadultak fel a játékosai az Atlético Madrid elleni idegenbeli rangadóra.

Megszólalt a Barca elnöke, de erre kevesen számítottak
Ronald Koeman jövőjéről számtalan mendemonda kering.

A hazaiak a 23. percben szereztek vezetést, Joao Félix indította Luis Suárezt, ő kiugratta Thomas Lemart, aki a kapus szeme közé lőtte a labdát (1-0).

A káoszt jól mutatta, hogy utána percekig vitatkoztak a katalán csapat védői, mit is rontottak el.

A 27. percben Coutinho egyenlíthetett volna, de kapáslövése centikkel elkerülte a kaput.

A 44. percben növelte előnyét az Atlético: Lemar emelését ezúttal Suárez lőtte 8 méterről egykori klubja hálójába (2-0).

A Barca mindent megpróbált a folytatásban, de nem voltak egy súlycsoportban a felek, a vendégek legnagyobb helyzetét a 60. percben Coutinho hagyta ki, akinek lövését Oblak kapus kivédte.