Nemzetközi foci bajnokok ligája

Rejtély, miért nem kapott piros lapot Kevin De Bruyne a PSG ellen

A Paris Saint-Germain 2-0-ra nyert a Manchester City ellen a Bajnokok Ligája A csoportjának rangadóján.

Megszerezte első gólját Messi a PSG-ben, Griezmann pedig az Atletiben, a Real Madrid viszont sokkoló vereséget szenvedett
Rendkívül izgalmas játéknapot hozott a Bajnokok Ligájának keddi játéknapja.

A találkozó 8. percében vezetést szerzett a francia csapat Idrissa Gueye góljával, de az angoloknak a 39. percben vált nagyon neccessé a meccs. Ekkor Kevin De Bruyne éppen a gólszerzővel csatázott a labdáért és közben rém csúnyán megtaposta ellenfele lábát. Azt már csak Carlos del Cerro játékvezető tudja, miért nem kapott érte piros lapot.

Ennek ellenére Gueye némi ápolás után folytatni tudta a mérkőzést, De Bruyne pályán maradása pedig nem bizonyult döntőnek, mivel 2-0-ra nyert a PSG.

Eredmények – Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

A csoport:
Paris Saint-Germain-Manchester City 2-0 (1-0)
gól: Gueye (8.), Messi (82.)

RB Leipzig-Club Brugger 1-2 (1-2)
gól: Nkunku (5.) ill. Vanaken (22.), Rits (41.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 4 pont (3-1), 2. Club Brugge 4 (3-2), 3. Manchester City 3, 4. RB Leipzig 0

B csoport:
AC Milan-Atlético Madrid 1-2 (1-0)
gól: Leao (20.) ill. Griezmann (84.), Suárez (97.)
kiállítva: Kessié (29.)

FC Porto-Liverpool FC 1-5 (0-2)
gól: Taremi (75.) ill. Szalah (18., 60.), Mané (45.), Firmino (77., 81.)

Az állás: 1. Liverpool 6 pont, 2. Atlético Madrid 4, 3. FC Porto 1, 4. AC Milan 0

C csoport:
Ajax (holland)-Besiktas (török) 2-0 (2-0)
gól: Berghuis  (17.), Haller (43.)

Borussia Dortmund (német)-Sporting CP 1-0 (1-0)
gól: Malen (37.)

Az állás: 1. Ajax 6 pont (7-1), 2. Borussia Dortmund 6 (3-1), 3. Besiktas 0 (1-4), 4. Sporting CP 0 (1-6)

D csoport:
Sahtar Donyeck (ukrán)-Internazionale (olasz) 0-0

Real Madrid (spanyol)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 1-2 (0-1)
gól: Benzema (65.) ill. Jaksibajev (25.), Thill (89.)

Az állás: 1. Sheriff Tiraspol 6 pont, 2. Real Madrid 3, 3. Internazionale 1 (0-1), 4. Sahtar Donyeck 1 (0-2)