Cádizban is megégett a Barcelona

Jose Breton/Pics Action/NurPhoto

Bár négy forduló után még veretlen volt a Barcelona a spanyol labdarúgó-bajnokságban, Ronald Koeman és csapata teljesítményével nem lehettek elégedettek. A legutóbbi két mérkőzésen a pont nélküli Getafét éppen csak sikerült legyőzni 2-1-re, hétfőn pedig a szintén nyeretlen Granada ellen pedig közel állt a vereséghez a csapat (1-1).

Már a félidőben tudta a Napoli, hogy nyerni fog
Victor Osimhen a két gólja után Luciano Spalletti edzőnek hálálkodott.

A hatodik forduló csütörtöki mérkőzésén egy újabb alsóházi ellenfél következett, az öt bajnokin öt pontig jutó Cádiz pedig ugyancsak megkeserítette a katalánok életét. Az első félidő eseménytelenségét követően a 46. percben Negredo lövését védte bravúrral Ter Stegen, majd a másik oldalon Depay hagyott ki ziccert – pontosabban nem találta el a labdát.

A félidő közepén új élet költözött a hazaiakba, Frenkie de Jong a 61., majd a 65. percben is sárga lapot kapott, azaz a hajrára megfogyatkozott a Barca.

A 80. percben jött is a hazai ziccer, de Salvi lövésénél Ter Stegen hatalmasat védett.

A 94. percben még Depay lábában volt a győzelem lehetősége, de lövése a bal kapufa mellé ment.

Az eredmény maradt a 0-0 – Koeman egyre nehezebb helyzetben.

Legutóbb 1991. május 11-én fordult elő, hogy a Cádiz nem kapott gólt a Barcelonától. Azt a meccset 4-0-ra nyerte meg a kiscsapat, amelynek kapuját Szendrei József védte, míg a Johan Cruyff irányította vendégeknél a középső védő Ronald Koeman volt…

La Liga, 6. forduló

Cádiz – FC Barcelona 0-0
piros lap: F. de Jong (65., Barcelona)

Granada – Real Sociedad 2-3 (1-0)
gól: Sánchez (9.), Milla (70., 11-esből), illetve Elustondo (52., 82.), Merino (60.)

Osasuna – Real Betis 1-3 (1-1)
gól: Kike (39.), illetve Hermoso (21.), Juanmi (80.), José (90+3.)