Tíz emberrel is állta a sarat a Chelsea a Liverpool ellen

Paul ELLIS / AFP

1-1-es döntetlennel zárult a Liverpool-Chelsea rangadó a Premier League 3. fordulójában.

Havertz látványos góljával a Chelsea szerzett vezetést, a német támadó fejese után a labda behullott a bal sarokba.

A félidő végén a Liverpool is egy szöglet után volt eredményes, Marcos Alonso kissé túlbuzgó volt, és szinte kifejelte a labdát a kapusa, Mendy kezéből, majd Matip stukkolt a lécre, a kipattanót pedig Mané szerezte meg, akinek a lövését James a gólvonalon állva blokkolta, de a mentés közben a kezét érintette a labda.

A videózás után Taylor játékvezető kiállította Jamest, a tizenegyest pedig Szalah verte be, akinek ez volt a 99. gólja a PL-ben.

A második félidőben az emberelőnyben játszó Pool próbálkozott ugyan, de ziccerig nem jutott, mert a Chelsea védelme jól állta a sarat, úgyhogy maradt az 1-1, amivel mindkét csapat veretlen maradt.

Premier League, 3. forduló:

Liverpool – Chelsea 1-1 (1-1)
gól: Szalah (45+5., 11-esből), illetve Havertz (21.)
piros lap: James (45+3., Chelsea)

A szombat délutáni meccsekről, köztük a Manchester City-Arsenalról itt olvashat.