Nagy verést kapott a francia címvédő, a PSG Messi nélkül nyert

A címvédő Lille meglepetésre 4-0-ra kapott ki hazai pályán a Nice elleni bajnokin. Eközben a Paris Saint-Germain 4-2-re nyert a Strasbourg ellen.

A Nice már az első percben vezetést szerzett Kasper Dolgberg találatával, a dán támadó végül duplázni tudott, mert a 64. percben is gólt lőtt. A Lille egyébként még meg is úszott egy gólt, a 70. percben a videobíró mentette meg az ötödik góltól. Két forduló után nyeretlen még a címvédő.

Nem sokkal később a PSG is pályára lépett, egyelőre Lionel Messi, Gianluigi Donnarumma és Sergio Ramos nélkül. A csatárok így is testvériesen megosztoztak a gólokon, sorrendben Mauro Icardi, Kylian Mbappé és Julian Draxler talált be, így már a 27. percben 3-0 volt az állás. A második félidőben a csereként beálló Pablo Sarabia lőtte a negyedik párizsi gólt a hajrában.

Győzelmével a PSG az egyetlen százszázalékos csapat két forduló után, de az Angers, Marseille, Clermont hármas csak vasárnap játszik és egy sikerrel szintén hatpontos lenne.