Haaland szétcincálta az ellenfél csapatot a nyitófordulóban

Alex Gottschalk/DeFodi Images via Getty Images

A Borussia Dortmund rendkívül sima mérkőzésen, 5-2-re legyőzte az Eintracht Frankfurt labdarúgócsapatát a Bundesliga nyitófordulójában.

Egyből botlással nyitott a Bayern München
A címvédő nem tudott győzni a Mönchengladbach otthonában.

Erling Braut Haaland azok után, hogy a Német Kupában mesterhármast lőtt a harmadosztályú SV Wehen Wiesbaden ellen, a bajnoki nyitányon sem adta sokkal alább. A norvég csatár gyakorlatilag mindegyik gólból kivette a részét, két gólt lőtt és három gólpasszt adott, Marco Reust és Thorgan Hazard-t szolgálta ki az első félidő derekán, mielőtt ő maga is betalált volna, ezzel és Passlack öngóljával vezetett 3-1-re félidőben a Dortmund. Térfélcsere után Giovanni Reyna és Haaland talált be, Jens Hauge pedig a hajrában szépített.

Ami a magyar légiósokat illeti, Sallai Roland a 71. percben állt be a Freiburgba, de ő sem tudta megakadályozni, hogy a Bielefeld elleni meccs ne 0-0-ra végződjön, Novothny Soma pedig sérülés miatt kihagyta a Bochum wolfsburgi vereségét (0-1).