Majdnem botrányba fulladt a brazilok Copa-mérkőzése

Thiago Ribeiro / NurPhoto / NurPhoto via AFP

A címvédő házigazda brazil válogatott a tízperces hosszabbítás végén szerzett góllal 2-1-re legyőzte a kolumbiai csapatot a labdarúgó Copa America legutóbbi játéknapján, és ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

A mérkőzésen a vendégek szereztek vezetést a Portóban futballozó Luis Díaz gyönyörű ollózásával (0-1).

Kolumbia jól is tartotta magát, azonban a 78. percben elég furcsa körülmények között kapott gólt.

A labda hozzáért Nestor Pitana argentin játékvezetőhöz, a szabályok értelmében így meg kellett volna állítania a játékot, ám nem ez történt. A pillanatra megálló kolumbiaiak későn kapcsoltak, így Renan Lodi beadását Roberto Firmino befejelte a hálóba (1-1).

Az MTI beszámolója szerint a kolumbiaiak hevesen reklamáltak, egy ponton nem is akarták folytatni a meccset. Így aztán több mint tíz percet hosszabbított a bíró, és ennek köszönhetően a hazaiak még a győztes gólt is megszerezték Casemiro révén (2-1).

A csoport másik mérkőzésén Ecuador és Peru nem bírt egymással, így végül 2-2-es döntetlen lett a vége.

Copa América, B csoport

Brazília – Kolumbia 2-1 (0-1)
gól: Firmino (78.), Casemiro (90+10.), illetve Diaz (10.)

Ecuador – Peru 2-2 (2-0)
gól: Tapia (23.-öngól), Preciado (45+3.), illetve Lapadula (49.), Carriloo (54.)