Élő Nemzetközi foci

Hihetetlen 11-es párbajban nyerte meg a Villarreal az Európa Ligát

Adam Warzawa / POOL / AFP
A rendes játékidőben és a hosszabbításban sem sikerült eldönteni a labdarúgó Európa Ligát, azonban a 11-es párbaj mindent kárpótolt, hiszen csupán a tizenegyedik körben dőlt el: David De Gea büntetőjét a kolléga, Gerónimo Rulli kivédte, így a Villarreal legyőzte a Manchester Unitedet.

Azt nem lehet mondani, hogy elkápráztatta a közel tízezer főnyi közönséget a két csapat Gdanskban. Az első félidőben többet volt a labda a Manchester Unitednél, gólt mégis a spanyolok szereztek, a 29. percben Parejo bal oldali beadását követően Gerard Moreno öt méterről kotorta a hálóba a labdát (1-0).

A szünet után az 55. percben Edinson Cavani egyenlített (1-1), de olyan igazi nagy helyzetre egyik csapatnak sem futotta az erejéből.

A hosszabbítás sem hozott változást, így jöhettek a tizenegyesek. Ott legalább összezsúfolódott annyi izgalom, mint a korábbi 120 perc során összesen.

Az első 10 párban senki sem hibázott, következhettek a kapusok. De amíg Geronimo Rulli bevágta a kapuba a labdát, addig David de Gea hibázott – ez döntött a Villarreal javára.

A statisztikák szerint ilyen hosszú tizenegyespárbaj még nem volt az európai kupatörténelemben.

A spanyol együttes története során először végzett az élen európai kupasorozatban, edzője, Unai Emery viszont immár negyedik alkalommal emelhette a magasba a trófeát, amelyet a Sevillával 2014 és 2016 között sorozatban háromszor nyert meg.

Európa Liga, döntő

Villarreal (spanyol)–Manchester United (angol) 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) – 11-esekkel: 11-10
Gdansk
v.: Turpin (francia)
Villarreal: Rulli – Foyth (Gaspar, 89.), Albiol, Pau Torres, Pedraza (Alberto Moreno, 89.) – Capoue (Raba, 120.), Parejo, Trigueros (Moi Gómez, 77.) – Yeremy (Paco Alcácer, 77.), Gerard Moreno, Bacca (Coquelin, 60.)
Manchester United: De Gea – Wan Bissaka (Mata, 120.), Lindelöf, Bailly (Tuanzebe, 116.), Shaw – McTominay (Alex Telles, 120.), Pogba (James , 116.), Bruno Fernandes – Rashford, Greenwood (Fred, 100.), Cavani
gól: Gerard Moreno (29.), illetve Cavani (55.)

Vége...

… jöhetnek a tizenegyesek.

Cserék a tizenegyesekre

Na még néhány változtatás.

A ManUnitedben lejött Aaron Wan-Bissaka és Scott McTominay, beállt Juan Mata és Alex Telles, míg a másik oldalon Étienne Capouét Daniel Raba váltotta.

Pogbának eddig tartott

Két csere az angoloknál: Paul Pogba helyére Daniel James állt be, míg  Eric Baillyt Axel Tuanzebe váltotta.

Ütközés és kezezés

Kicsit felpörgött minden, McTominayt ápolni kell egy ütközés miatt, közben Fred kezezése miatt a VAR is dolgozik.

De semmi…

Rashford megsérült?

A hosszabbítás második fele is lassan csordogál, Rashford sérülése az, ami megtöri a monoton játékot.

Villarreal-helyzet

Paco Alcacer előtt adódott lehetőség, de nem tudott élni vele.

A mezőnyben megy a munka

Ha pontozásos sportág lenne, lehetne dönteni. De így a mezőnymunka és a sok passz csak a tizenegyespárbaj felé mutat.

Cserebere

A Villarreal mindent kihasznál, Juan Foyth helyére Mario Gaspar, Alfonso Pedraza helyére Alberto Moreno érkezett.

Még egy Pogba-fejes

Nagyon nyom a Manchester United, de igazi helyzetig nem jutott el. Ezúttal Pogba fejelhetett, de méterekkel a léc fölé.

Kettős Villarreal-csere

Újabb változtatások a spanyoloknál: Manu Trigueros és Yeremi Pino helyére Moi Gómez, illetve Paco Alcácer állt be.

Nyom a ManUnited

Cavani közelről fejelhetett, de az előtte álló spanyolt találta el.

Hatalmas ziccer maradt ki

Te jó ég, mi maradt ki! Bruno Fernandes tökéletes centerezését követően Rashford ziccerben a bal kapufa mellé pörgette a labdát.

Első csere

Carlos Bacca helyére Francis Coquelin állt be a spanyoloknál.

Fernandes-löket

Bruno Fernandes tisztán lőhetett 17 méterről, de a labda elkerülte a kaput.

GÓL! Cavani (1-1)

Egyenlített a Manchester United, egy lecsorgó labdára Cavani csapott le a leghamarabb és a kapu közepébe lőtt (1-1).

Megúszott egy büntetőt a Villarreal

A Villarreal védője, Alfonso Pedraza megpróbált felszabadítani, de Mason Greenwood lábát találta el a 16-oson belül. Kis videózás után azonban nincs büntető.

Nagy helyzet az MU kapujánál

Összerakni is nehéz, mi történt a manchesteri kapunál, az biztos, hogy Bailly hibázott, de végül nem született gól.

Félidő

A meddő manchesteri mezőnyfölény mit sem ér, ha gólt a Villarreal szerzett. Szusszanjunk, aztán folytatjuk!

Önveszély

A két perces hosszabbítás során még egy manchesteri helyzet: egy jobb oldali beadást követően Albiolról pattant veszélyesen haza a labda, de a kapus résen volt.