A MU 2007 után ismét kivégezte a Romát

Paul ELLIS / AFP

A Manchester United négygólos előnyt szerzet a Roma ellen, míg a Villareal egy góllal verte az Arsenalt az Európa Liga elődöntőjének első meccsén.

A MU csodás támadás végén szerzett vezetést, Cavani passza után Bruno Fernandes emelte át a labdát a kivetődő kapus fölött.

A szünetben mégis a Roma állt jobban, előbb Pellegrini egyenlített büntetőből,

majd az olaszok csapatkapitánya gólpasszt adott Dzekónak.

A második félidőben aztán a MU bepörgött, Cavani kétszer is betalált, az elsőt szépen felvarrta a felsőbe,

a másiknál meg jó helyen volt a kapus ügyetlenkedése után.

A hátralévő félidőben még három MU-gól született, Fernandes tizenegyesből talált be, Pogba fejjel volt eredményes,

a végeredményt pedig Greenwood állította be.

Ha hinni lehet a statisztikának, akkor a MU lett a Real Madrid után (1964, 6-0 a Zürich ellen) a második csapat, amely egy európai kupaelődöntőben hat gólt szerzett! A United legutóbb 2007 áprilisában szerzett hat gólt a nemzetközi porondon, akkor is a Roma volt az ellenfele, amely akkor 7-1-re kapott ki az Old Traffordon.

Van még esély angol házidöntőre, mert bár az Arsenal az első félidő után még kétgólos hátrányban volt a Villarreal ellen, Pépé büntetője visszahozta a londoniak reményeit.

Európa Liga, elődöntő, első mérkőzések:

Villarreal (spanyol)  – Arsenal (angol) 2-1 (2-0)
gól: Trigueros (5.), Albiol (29.), illetve Pépé (73., tizenegyesből)
kiállítva: Capoue (77.), illetve Ceballos (57.)

Manchester United (angol) – AS Roma (olasz) 6-2 (1-2)
gól: B. Fernandes (9., 71., a másodikat tizenegyesből), Cavani (48., 64.), Pogba (75.), Greenwood (86.), illetve Pellegrini (15., tizenegyesből), Dzeko (34