Alex Pantling / POOL / AFP

Sportot űz a hátrányból történő felállásból a Leicester

Lassan a Leicester City védjegyévé válik, hogy vesztett helyzetből fordít és szerez pontokat: ez történt az angol labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának hétfői záró mérkőzésén is, amikor a csapat 2-1-re verte a Crystal Palace-t.

Egy játékosról kiderült, hogy a nyártól a Barcáé lesz
Pep Guardiola elismerte, Eric García hazatér a katalán klubhoz.

Pedig a vendégek kezdtek jobban, a 12. percben Wilfried Zaha révén megszerezték a vezetést (0-1).

Az 50. percben jött az egyenlítés, Kelechi Iheanacho passzát Timothy Castagne váltotta gólra (1-1).

A 80. percben aztán a nigériai válogatott csatár Iheanacho is betalált, gyönyörű góljával 2-1-re győzött a Leicester, amely így vesztett helyzetből felállva már 19 pontot gyűjtött a PL-ben – ennél többre csak a Manchester United (28) volt képes a szezonban.

Győzelmével a Leicester továbbra is őrzi a harmadik helyet, és megvan a reménye, hogy jövőre a Bajnokok Ligájában szerepeljen.

A csapat 62 pontnál jár, 33 forduló után eddig kétszer állt jobban: 1962-63-ban 66, 2015-16-ban 72 pontot szerzett ennyi meccset követően.

Az előző szezonban annyiban volt hasonló a helyzet, hogy öt fordulóval a vége előtt ugyancsak a harmadik volt a Leicester, de akkor háromszor is kikapott, és végül csak az 5. helyet csípte meg.