Gonzalo Arroyo - UEFA/UEFA via Getty Images
Élő Nemzetközi foci

Benzema befogta Raúlt, döntetlenről folytatódik a Real-Chelsea BL-elődöntő

Egy fordulatos első és egy visszafogottabb második félidő után játszott 1-1-es döntetlent egymással a Real Madrid és a Chelsea a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén. Karim Benzema 71 gólnál tart a sorozatban, amivel utolérte Raúlt és holtversenyben a negyedik az örökrangsorban.

Érdekesen alakult a Bajnokok Ligája-szezon első elődöntős mérkőzése. A Szuperliga-felhajtás főszereplői közül kettő találkozott egymással (döbbenet, de a BL-ben először), a Real Madrid pedig próbálta az első percekben letámadással megzavarni ellenfelét, de aztán hamar kiderült, hogy a Zinédine Zidane által megálmodott háromvédős felállás nem volt igazán jó húzás.

Werner a 10. percben hagyott ki egy ordító ziccert, de aztán vezetést szerzett mégis a Chelsea: egy előrevágott labda után Pulisic egyéni villanása után lett meg a londoniak első gólja.

Kis túlzással a semmiből egyenlíthetett volna a Real Madrid, Benzema bal lábbal elengedett lövése csattant a kapufán. A francia csatár a 29. percben már betalált, egy szöglet után bombázott közelről a léc alá.

Ezzel egyébként utolérte Raúlt a BL góllövőlistáján, ez volt a 71. találata, már csak Cristiano Ronaldo, Lionel Messi és Robert Lewandowski van előtte, a lengyel 73 gólnál tart.

A második félidőt röviden össze lehet foglalni: felejthető volt. Egyik csapat sem akart túlzott kockázatot vállalni, Ziyech beállásával lett egy kicsit veszélyesebb a Chelsea, a Realnak pedig a legvégén volt pár lehetősége, de az eredmény már nem változott. Meg kell jegyezni azt is, hogy Hazard is beállt az utolsó 25 percre.

Furcsa lehet, de az 1-1-nek talán mindkét csapat örülhet. A Chelsea van előnyösebb helyzetben, de a mérkőzés, főleg az első félidő képe és a helyzetek minősége alapján az angolok sokkal közelebb jártak a győzelemhez, így a Real sem panaszkodhat a döntetlen miatt. A visszavágót jövő szerdán rendezik Londonban.

Amióta Thomas Tuchel a Chelsea menedzsere –stábjában ott van Lőw Zsolt is –, azóta olyan edzők ellen irányította a csapatot, mint José Mourinho, Diego Simeone, Jürgen Klopp, Carlo Ancelotti, Pep Guardiola és most Zidane, de eddig egyszer sem veszített.

A másik ágon a Paris Saint-Germain szerdán fogadja a párharc első mérkőzésén a Manchester Cityt.

Bajnokok Ligája-elődöntő, 1. mérkőzés

Real Madrid (spanyol) – Chelsea (angol) 1-1 (1-1)

Real Madrid: Courtois – Militao, Varane, Nacho – Carvajal (Odriozola, 77.), Modric, Casemiro, Kroos, Marcelo (Asensio, 77.) – Benzema (Rodrygo, 90+2.), Vinicius Junior (Hazard, 66.)

Chelsea: Mendy – Christensen, Silva, Rüdiger – Azpilicueta (James, 66.), Kanté, Jorginho, Chilwell – Pulisic (Ziyech, 66.), Werner (Havertz, 66.), Mount

Gólszerző: Benzema (29.) illetve Pulisic (14.)

Sárga lap: Vinícius Junior (27.), Kroos (60.), Marcelo (65.), Varane (78.), Odriozola (89.) illetve Pulisic (38.)

Piros lap:

Benzema befogta Raúlt, de a Chelsea lehet boldogabb

Egy fordulatos első és egy visszafogottabb második félidő után játszott 1-1-es döntetlent egymással a Real Madrid és a Chelsea a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén. Karim Benzema 71 gólnál tart a sorozatban, amivel utolérte Raúl és holtversenyben a negyedik az örökrangsorban.

Egy megpattanó lövés okoz némi riadalmat

Kroos lökete után változtatott irányt a labda egy védőn, veszélyesnek tűnt, de a visszajátszáson látszott, hogy Mendy résen volt. A szöglet után Chilwell fejéről pattant a labda veszélyesen a saját kapuja felé, de megúszta a Chelsea.

Ziyech beállása jót tett a meccsnek

Volt már egy veszélyesen középre lőtt labdája, majd egy szöglet után kissé bátran a hosszú felső sarok felé tartó lövése, most pedig egy szabadrúgása, igaz, ezt könnyedén védte Courtois, pont oda érkezett a labda, ahová a belga kapus várta. Mindenesetre Ziyech-ben volt pár villanás eddig.

Újabb cserék

Carvajal helyére Odriozola, Marcelo helyére pedig Marcelo érkezik.

Na, az új lendület

Ziyech volt, aki egy sprinttel bekerült a Real védelme mögé, középre lőtte a labdát, Havertz azonban pár lépéssel lemaradt, pedig előnyben volt. Lehet nem is számított rá, bár az eddigiek alapján teljes váratlan volt még egy ilyen helyzet is a második félidőben.

Frissítés mindkét oldalon,

Hazard állt be a Real Madridba, a Chelsea pedig hármat ios váltott: Werner, Pulisic és Azpilicueta ment le, Havertz, Ziyech és James érkezett be.

Egy kicsit leült a meccs

Nem sziporkáznak most annyira a csapatok a második félidő elején, picit mintha kivárásra játszana mindkét fél. Mondjuk a Chelsea-nek nem rossz ez az eredmény, a Real pedig sokkal rosszabbul is állhatna, de talán ez amolyan vihar előtti csend.

A második félidő első helyzete is Werneré

Igaz, ez a közelében sem volt annak, mint amit a meccs elején kihagyott. A tizenhatos jobb oldaláról próbálkozott lövéssel, de a labda elakadt egy védőben. A Chelsea szögletéből aztán nem alakult ki semmilyen veszély.

Tényleg érdekes mérkőzés

A várható gólok alapján a Chelsea-nek kéne vezetnie. És egyébként valóban a vendégek játszottak jobban a félidőben. Ettől még 1-1.

FÉLIDŐ

Túl sok kockázatot nem vállalt a Real Madrid az utolsó másodpercekben, kicsit passzolgatott hátul a spanyol csapat, aztán amint letelt a rendes játékidő, a holland Makkeile lefújta a félidőt. Érdekes 45 percet láthattunk.

Nem unatkozunk

Szakad az eső, a csapatok pedig rohannak fel-alá a pályán. Túlzás lenne azt mondani, hogy nincs üresjárat, de összességében szórakoztató és izgalmas a meccs, tele fordulattal, az egyenlítés óta például elsősorban az történik, amit a Real Madrid szeretne.

Ki gondolta volna? Benzema utolérte Raúlt

Ez volt a francia csatár 71. gólja a Bajnokok Ligájában. Már csak Cristiano Ronaldo (134), Lionel Messi (120) és Robert Lewandowski (73) van előtte az örökrangsorban. Raúl szintén 71-ig jutott.

Ott az egyenlítés!

Egy szöglet után 1-1, természetesen Karim Benzema! Kroos legurította a labdát, ami után Marcelo ívelt középre fejelt labda Benzemához került, előbb fejjel maga elé tette, majd körelről a léc alá bombázott.

Csak kritizálni kellett: Real-kapufa!

Centiken múlt az egyenlítés! Benzema tolta meg a labdát, ballal keresztbe lőtt a tizenhatoson kívülről, Mendy hiába nyújtozott, nem érte volna el, de a kapufa kisegítette.

Hol vannak már az első percek?

Miután leírtuk, hogy a Real próbálja letámadni ellenfelét, azóta momentuma sincs a hazai csapatnak. Időnként olyan, mintha nem is játszotta volna még a csapat a háromvédős rendszert. Közben egyébként szakad az eső.

Vezet a Chelsea!

Werner imént kihagyott helyzete ellenére a londoniaknál az előny. Pulisic lépett ki a védők között, hiába jelezték a hazaiak, hogy szerintük les volt. nem volt az. Az amerikai játékos megtolta a labdát, Courtois majdnem menteni tudott, de Pulisic végül megoldott a helyzetet.

Mit hagyott ki Werner???

Megvolt az első helyzet, ami kapásból ziccer volt, más kérdés, hogy Werner egyelőre nem találja azt a formáját, amit megismertünk Lipcsében. Egy felpattanó labda után Pulisic fejelt a német csatár elé, pár lépésre a kaputól, teljesen üresen lőhetett, de Courtois lábbal védeni tudott. Ennél nagyobb helyzet nincs.

A Real Madrid készült

Persze miért ne tette volna? Ugyanakkor Zidane alatt már megszokhattuk, hogy nem derogál a madridiak számára átengedni a területet az ellenfélnek és gyilkos kontrákból eldönteni a meccset. Most viszont a hazaiak próübálják nyomás alá helyezni a londoni védelmet már az első percekben.

Elkezdődött a mérkőzés!

Így, hogy ez a csapatok első találkozása a Bajnokok Ligájában, tényleg megtippelhetetlen, hogy mire számítsunk. Amit tudunk, Zinédine Zidane még nem győzte le Thomas Tuchelt.

Egy veterán

Thiago Silva, a Chelsea brazil védője 36 éves és 217 napos a mérkőzés napján. Ilyen idős mezőnyjátékos Ryan Giggs 2011-es pályára lépése óta (37 év 148 nap) nem volt.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbálja ki 490 forintért az első hónapban!

Kérjük, tartsanak minél többen velünk, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni. Fizessenek elő, olvassanak, kövessenek minket, vitatkozzanak velünk, adjanak ötleteket. Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.