Megnézed, hogy védte ki a lövést a kapus, és menten kidobod a fizika tankönyved

Foto Olimpik / NurPhoto / NurPhoto via AFP

A szezon egyik legérdekesebb, legbravúrosabb védését mutatta be a lengyel Piast Gliwice kapusa, Frantisek Plach.

Plach csapata a Lech Poznan otthonában lépett pályára a hétvégi fordulóban, és a szlovák kapusnak oroszlánrésze volt abban, hogy 0-0 lett a végeredmény. A második félidő elején a poznaniak spanyol légiósa, Dani Ramírez könnyen gólt lőhetett volna, Plach azonban óriási bravúrral védeni tudott.

Érdemes megnézni a lassítást, mert ott derült ki, miért is volt ez nagy védés: a kapus tenyerével szinte odatolta a labdát a kapufához, majd a labda mégis úgy döntött, hogy bepottyan a gólvonalon túlra, de Plach még ekkor is tudott úgy korrigálni, hogy végül szöglet legyen a vége, és ne gól.

A Gliwicében Vida Kristopher 61 percet játszott kezdőként. A Lech a 6., a Gliwice a 9. helyen áll 21 forduló után.