Nemzetközi foci bajnokok ligája

Dráma Torinóban: hosszabbításban nyert, de kiesett a Juventus

Marco BERTORELLO / AFP

Egyedül az FC Porto tudott hazai csapatként előnyt szerezni a labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágójára, amelyet ugyan nem bírt megtartani, végül hosszabbításban mégis a portugál csapat jutott tovább.

Haaland már megint újraírta a BL-történelmet
A Dortmundnak otthon egy döntetlen is elég volt a Sevilla ellen.

A Juventus hatalmas lendülettel kezdte a mérkőzést, Álvaro Morata már a 3. percben megszerezhette volna a vezetést, de Agustín Marchesín kapus hatalmas bravúrral védett.

Ahogy tíz perc után enyhült a hazaiak szorítása, úgy talált magára a Porto, és a 19. percben Sérgio Oliveira büntetőjével vezetést is szerzett (0-1).

Morata még egy nagy helyzetet kihagyott, az egyenlítésre azonban a 49. percig várni kellett, amikor Cristiano Ronaldo szépen lekészítette a labdát Federico Chiesának, aki az ötös sarkától kilőtte a hosszú, bal felső sarkot (1-1).

Aztán jött Mehdi Taremi, a vendégek iráni játékosa három perc alatt két sárgát is összeszedett (a másodikat sípszó utáni labdaelrúgásért), így a Porto emberhátrányba került.

Ezt Chiesa ki is használta, és a 63. percben szép fejessel megszerezte a vezetést a hazaiaknak (2-1).

Jöhetett a hosszabbítás, amelynek az utolsó percei igazi őrületet hoztak.

Ugyan támadott a Juventus, mégis a Porto szerzett gólt: a 115. percben Sérgio Oliveira szabadrúgása elsurrant a sorfal között, ez meglepte Wojciech Szczesnyt is (2-2).

Két perc múlva Adrien Rabiot fejelt gólt (3-2).

De többre már nem futotta a hazaiak erejéből, a Porto idegenben szerzett több góllal jutott tovább.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Juventus (olasz) – FC Porto (portugál) 3-2 (0-1, 2-1, 2-1) – hosszabbítás után
gól: Chiesa (49., 63.), Rabiot (117.), illetve S. Oliveira (19., 115., az elsőt 11-esből)
piros lap: Taremi (54., Porto)
Továbbjutott: a Porto 4-4-gyel, idegenben szerzett több góllal.