Nemzetközi foci bajnokok ligája

Haaland már megint újraírta a BL-történelmet

LEON KUEGELER / AFP / POOL

Az idegenbeli 3-2-es győzelem megadta a Dortmund alaphangulatát a Sevilla elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágója előtt, ezt a helyzeti előnyt nem is engedte el a német csapat, és végül kiharcolta a továbbjutást.

Dráma Torinóban: hosszabbításban nyert, de kiesett a Juventus
A Porto az 54. perctől emberhátrányban játszva harcolta ki a BL-továbbjutást.

A mérkőzés hőse ki más lehetett volna, mint Erling Haaland, aki a 35. percben Marco Reus önzetlen passzát váltotta gólra (1-0).

A második félidőt is a norvég támadó kezdte góllal, ezúttal testi erejét is latba vetve játszotta magát tisztára, hogy aztán jobbról, éles szögből kilője a hosszú sarkot. Ezt ugyan a bíró végül szabálytalannak ítélte…

De egy korábbi szabálytalanság miatt büntetőt ítélt. A káosznak nem volt vége, Haaland első lövését ugyanis a kapus védte, de elmozdult a vonalról. A megismételt büntetőt aztán a norvég már nem hibázta el (2-0).

Haaland ezzel a BL-történelem legfiatalabb játékosa lett, aki 20 gólig jutott, mellesleg neki kellett eddig a legkevesebb mérkőzés (14) ehhez.

Ezek után már az is belefért, hogy a Sevilla Jusszef en-Nesziri büntetőjével a 68. percben szépítsen (2-1).

Majd ugyancsak a marokkói csatár – ezúttal fejessel – 2-2-re alakítsa a végeredményt.

A Dortmund 5-4-es összesítéssel jutott be a BL negyeddöntőjébe.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Dortmund (német) – Sevilla (spanyol) 2-2 (1-0)
gól: Haaland (35., 54., a másodikat 11-esből), illetve en-Nesziri (68., 96., az elsőt 11-esből)
Továbbjutott: a Dortmund 5-4-gyel.