Kétgólos előnyből nem sikerült nyernie a Fradinak

MTI/Kovács Tamás

Az NB I 23. fordulójának szombati mérkőzései után lehet válogatni, hogy melyik volt a legnagyobb meglepetés:

• a Budafok győzelme a Kisvárda ellen,
  • hogy a Honvéd megverte a Puskás Akadémiát,
  • vagy hogy az MTK kétgólos hátrányból mentett pontot a Ferencváros ellen.
Olyan szoros az NB I, hogy a világ csodájára jár
Egy meccset sem lehet megtippelni.

Az örökrangadón a Fradi tökéletesen kezdett, már 47 másodperc után vezetett Zubkov bombájával, majd nem sokkal később Isael fejelt a kapufára. Zubkov aztán a 23. percben megduplázta az előnyt, semmi nem utalt arra, hogy ezen az estén bajba kerülhet az FTC.

Zubkov parádés villámgólja:

Az 55. percben a korábbi ferencvárosi játékos, Varga Roland ívelt középre, Nagy Zsombor szépített fejjel, majd Varga egy tizenegyest is értékesített, így a 60. percben már 2-2 volt. Bár próbálta a Fradi eldönteni a meccset a végéig, még tizenegyest is rúghatott a 81. percben, de Mak lövését védte a kapus.

Minden sorozatot figyelembe véve ez volt a két csapat történetének 270. egymás elleni összecsapása, 109 ferencvárosi és 101 MTK-győzelem mellett a 60. döntetlen. A bajnokik tekintetében a 218. mérkőzésen az 50. döntetlen született, 90 FTC- és 78 MTK-siker után.