Hét hónap alatt másodszor oktatta a Liverpoolt a Manchester City

Tim Keeton / POOL / AFP

Tavaly júliusban hazai pályán négy, ezúttal idegenben három góllal győzött a Liverpool ellen a Manchester City az angol Premier League-ben, a vasárnapi 4-1-es sikerrel 10 pontra növelte előnyét a címvédővel szemben.

Jürgen Klopp ismét összeveszett a Sky Sports riporterével
Tavaly már volt egy csörtéjük, most folytatódott a vita.

Már az első félidőben vezetést szerezhetett volna a City, de a 37. percben Ilkay Gündogan csúnyán a léc fölé lőtt egy tizenegyest.

A 49. percben javított a német válogatott középpályás, aki egy kipattanót lőtt a hazaiak kapujába (0-1).

A 63. percben Mohamed Szalah büntetőből egyenlített (1-1).

De nem sokáig örülhettek a hazaiak, tíz perc múlva ismét Gündogan érkezett jól (1-2).

Három perccel később óriási védelmi hibát követően ismét a vendségek voltak eredményesek, a védelem addig labdázhatott, amíg elveszítette a labdát, Bernardo Silva pedig a szinte gólvonalon álló Raheem Sterling fejére varázsolta a labdát (1-3).

A végeredményt a 84. percben Phil Foden egy hatalmas ballábas lövéssel állította be (1-4).

A Manchester City 2003 májusa óta először nyert az Anfield Roadon, azóta 13 vereség mellett mindössze hat döntetlenre futotta az erejéből.

A Liverpool sorozatban ötödször maradt nyeretlen az Anfielden, és egymás után a harmadik vereségét szenvedte el, amire 1963 szeptembere óta nem volt példa.

Arra pedig, hogy az aktuális címvédő sorozatban háromszor kikapjon hazai pályán, 1956 márciusában volt példa legutóbb, akkor a Chelsea produkált ilyen gyenge szériát.

Premier League, 23. forduló

Liverpool – Manchester City 1-4 (0-0)
gól: Szalah (63., 11-esből), illetve Gündogan (49., 73.), Sterling (76.), Foden (83.)

Wolverhampton – Leicester City 0-0

Tottenham – West Bromwich Albion 2-0 (0-0)
gól: Kane (54.), Szon Hung Min (58.)

Sheffield United – Chelsea 1-2 (0-1)
gól: Rüdiger (54., öngól), illetve Mount (43.), Jorginho (58., 11-esből)