A kupában állt bosszút a Napoli a Spezián

FABIO SASSO / Controluce / Controluce via AFP

Három hete nagy meglepetést okozott a Spezia labdarúgócsapata, amely Nápolyban győzött 2-1-re a Serie A-ban.

Biztos, hogy ilyen első gólról álmodott a Juventus védője
Az sem volt csúnya, ahogy előtte Kulusevski kétszer is leültette az ellenfelét.

A felek csütörtökön ismét a Diego Maradonáról elnevezett stadionban találkoztak, ezúttal az Olasz Kupa negyeddöntőjében, de most a Napoli semmit sem bízott a véletlenre.

A hazaiak az 5. percben szereztek vezetést: egy védő lábán megpattanó lövés a lécre esett, a jobb kapufánál érkező Elseid Hysaj egyből középre tette a labdát, Kalidou Koulibaly pedig sarokkal a jobb alsó sarokba továbbította (1-0).

A 20. percben egy szép kiugrást Hirving Lozano váltott gólra (2-0).

Újabb tíz perc múlva Matteo Politano is betalált (3-0).

Majd a 40. percben Elif Elmas találatával alakult ki a félidei 4-0.

A szünet után nagy erőket mozgósított a Spezia, és a 71. percben Emmanuel Gyasi révén szépített (4-1).

Két perc múlva Gennaro Acampora 18 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (4-2).

Olasz Kupa, negyeddöntő

Napoli – Spezia 4-2 (4-0)
gól: Koulibaly (5.), Lozano (20.), Politano (30.), Elmas (40.), illetve Gyasi (71.), Acampora (73.)