Középcsapat otthonában szakadt meg a nagy Inter-széria

Marco BERTORELLO / AFP

Az Inter 11 veretlen meccs után kapott ki ismét az olasz labdarúgó-bajnokságban, miután a szerdai 16. fordulóban 2-1-es vereséget szenvedett a Sampdoria vendégeként.

Súlyos autóbalesetet szenvedett az olasz válogatott korábbi kapusa
Az AS Roma menedzsereként dolgozó Morgan De Sanctist meg is kellett műteni.

Pedig jól kezdett az Inter, Lautaro Martínezék sorra dolgozták ki a helyzeteket, a 11. percben pedig büntetőhöz jutottak, de azt Alexis Sanchez gyengén lőtte, a hazai kapus védett, a kipattanót pedig Ashley Young a lécre bombázta.

Ezek után jött a fordulat, a 23. percben Antonio Candreva tizenegyesből a hazaiakat juttatta előnyhöz, a 38. percben Keita Baldé kettőre növelte az előnyt, és ugyan a második félidőre az Inter mindent elkövetett, a hajrára még Romelu Lukakut is pályára küldte, Stefan de Vrij fejesével csak a szépítésre futotta (2-1).

Balogh Botond együttese, a Parma az Atalanta vendégeként szenvedett 3-0-s vereséget az immár hat bajnoki találkozó óta veretlen, a Bajnokok Ligájában nyolcaddöntős bergamói gárdától. Balogh a cserepadról nézte végig a mérkőzést.

A Napoli hazai pályán meglepetésre kikapott a Speziától, a vendégek a győztes találatot már tíz emberrel szerezték meg a 82. percben, és ezzel elmozdultak a kiesőzónából.